Otwarte pomieszczenia oznaczają sporo swobody

Aranżując wnętrza powinno się pamiętać w pierwszej kolejności o tym, że każde wnętrze jest odgórnie przeznaczone do innych czynności – w kuchni oczywiście gotujemy i jemy posiłki, zatem winna być ona wyposażona w funkcjonalne akcesoria do kuchni i funkcjonalny sprzęt. W łazience myjemy się i przygotowujemy, dlatego trzeba zatroszczyć się o kompleksowe wyposażenie łazienki rzecz jasna w tego typu dodatki, które ułatwią nam realizowanie takich właśnie czynności.
Wnętrza w stylu glamour
Oprawcowane przez: Dekoral
Na podstawie danych z: Dekoral
W salonie z kolei witamy gości i odpoczywamy, stąd tutejsze meble winny być użyteczne i zarazem gustowne oraz powinny cechować się nietuzinkowym designem (przekonaj się - ). Pozostaje jeszcze sypialnia – tutaj powinniśmy między innymi zadbać o komfortowe i funkcjonalne meble, które pozwolą nam nie tylko dobrze odpocząć, ale również znaleźć miejsce na garderobę i umożliwić zaprojektowanie kącika z mini toaletką. Bez wątpienia aktualnie znacznie bardziej modne jest praktyczne łączenie poszczególnych pomieszczeń, które dotychczas zwykle przedzielano ściankami działowymi. Dlaczego coraz częściej w domach łączy się przykładowo jadalnię z salonem oraz dodatkowo z holem. Takie mieszkanie nabiera oczywiście przestronnego charakteru – dużo otwartej przestrzeni korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, zwłaszcza gdy do środka wpadają promienie słoneczne. Tego rodzaju rozwiązania wykorzystuje się coraz częściej także dlatego, że łączone pokoje tworzą ciekawszą kompozycję – pokoje nie są jednolite, a przez to nudne – wprost przeciwnie, w którą stronę byśmy nie zerknęli możemy zachwycić się oryginalnym wystrojem, który inspiruje równie dobrze do odpoczynku, jak i do zabawy.


Różne notki

Klimatyczne wnętrza – czyli zagospodarowanie pomieszczeń adekwatnie do tego, co nam w duszy gra. Zwróć uwagę na trafne propozycje!

przykład fototapety
Oprawcowane przez: Wolfgang Wildner
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielu ludzi lubi przebywać w klimatycznych pomieszczeniach. Rodzi się jednak pytanie, co to są owe klimatyczne wnętrza? Co wpływa na to, że w jednych czujemy się wyśmienicie, a w innych gorzej? Rzecz jasna odpowiedź nie może być jednoznaczna, bowiem każdy z nas jest odrębną jednostką, której może podobać się co innego.


Oczywiście właściwe zaaranżowanie przestrzeni to nie wszystko – nawet bardzo oryginalne wnętrza nie będą zwracać uwagi, jeżeli nie zadbamy o gustowne a jednoczenie funkcjonalne ich wyposażenie (click). Nie znaczy to oczywiście jednocześnie, że mebli i bibelotów stawianych w pokojach powinno być dużo, ile przede wszystkim powinny być one dobrane ze smakiem i wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Jeśli czujemy, że samodzielnie nie będziemy umieli właściwie skomponować całości, lepiej zamówić fachowe biuro projektowe, żeby nie bać się że stworzymy nieciekawą kompozycję.
2018-06-22 13:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.