Ogrodzenie posesji winno łączyć w sobie uniwersalność a także estetykę.

Warto zadbać, by te same cechy charakteryzowały bramę wjazdową. W zależności od kształtu działki i jej rozmiarów można wykorzystać różne rozwiązania. Które z nich będzie najkorzystniejsze?
Krótka i szeroka działka

przemysł - widok
Oprawcowane przez: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli dom stoi na względnie krótkiej, ale za to szerokiej działce najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie zamontowanie bramy rozsuwanej. Jeśli zależy nam na jak największej wygodzie, warto zastosować siłownik (odnośnik do strony) elektryczny i zautomatyzować sterowanie skrzydłami. Dlaczego będzie to atrakcyjne rozwiązanie? Postawienie domu to pory wydatek, a dodatkowe koszty należy ponieść na zakupienie działki. Zdarza się więc, że niezbędne jest postawienie budynku na stosunkowo niedużej działce. Żeby skrzydła otwieranej bramy - przejdź - nie zajmowały niepotrzebnie miejsca, czy też nie zaczepiały o ściany budynków postawionych na działce, zdecydowanie lepiej zdecydować się właśnie na bramę rozsuwaną. Siłownik elektryczny i otwieranie pilotem to kolejne udogodnienia – w deszczowy czy zimny dzień nie trzeba będzie opuszczać auta, aby ją otworzyć (siłownik elektryczny). Atrakcyjnym rozwiązaniem będzie więcej pilotów – np. dla każdego członka rodziny, który korzysta z samochodu, oraz jeden zostawiony w domu, by w razie konieczności można było otworzyć bramę nie wychodząc z budynku.
Wąska posesja

Różne notki

Czy zainwestowaliśmy wcześniej w dobre noże kuchenne?

internecie
Oprawcowane przez: POLBRUK S.A.
Na podstawie danych z: POLBRUK S.A.
W kuchni spędzamy sporo czasu na przyrządzaniu przeróżnych dań, a im wspanialszych narzędzi do tego będziemy używać, tym większa będzie pewność, że takie przygotowywanie sprawi nam wiele radości.
Jeśli działka jest długa, ale wąska, można spokojnie wykorzystać bramę rozwieralną. Tak samo jak w przypadku posesji szerokich, tutaj również kluczowe są rozmiary działki. Na niektórych niełatwo będzie zainstalować bramę rozsuwaną ze względu na brak wystarczającej ilości miejsca. Poza tym warto pomyśleć o elementach, jakie zapewnią bezpieczeństwo – solidne zasuwy i mechanizm gwarantujący stabilność skrzydeł po otwarciu są gwarancją, że auto nie zarysuje się w sytuacji kiedy np. pojawia się silny wiatr. W dodatku należy zwrócić uwagę na szerokość bramy. Jeżeli jest ona większa, o wiele stabilniejsza będzie taka, która składa się z dwóch skrzydeł. (śruby trapezowe) Jeśli wjazd na posesję nie jest szeroki, może wystarczyć w praktyce jedno skrzydło. Rzecz jasna warto zadbać o estetykę i dopasować wygląd bramy do całego ogrodzenia posesji. Wówczas całość będzie sprawiała spójne i schludne wrażenie.
2018-06-22 00:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.