Do jakich celów są wykorzystywane zbiorniki ciśnieniowe, jaka jest ich zasada działania.

Odkręcając wodę w swoim domu mało kto wie dokładnie, czemu ona płynie. Ludzie zauważają jedynie koniec całej instalacji, a to jest tylko jej drobna część. Najważniejszym elementem, przez jaki w ogóle woda w naszych kranach płynie jest zbiornik, w jakim się ją magazynuje. Tego typu zbiorniki, zwane również ciśnieniowymi lub hydroforowymi, przechowują wodę, lecz również, o czym zapewne wie niewiele osób, powietrze.

To tak naprawdę obecność powietrza jest w takim zbiorniku niezwykle istotna i to dzięki niemu właśnie wszystko działa jak powinno. Oczywiście zbiorniki hydroforowe wyposażone są w liczne urządzenia, bez których ich prawidłowa praca nie byłaby możliwa - dowiedz się więcej o zbiornikach hydroforowych. Zaliczają się do nich między innymi pompy które uzupełniają stan cieczy czy też czujniki ciśnienia, które kontrolują ten parametr w zbiorniku. Cały układ jest niekiedy skomplikowany, szczególnie w zastosowaniach przemysłowych, niemniej zbiornik stanowi tu jego najważniejszą część. A jak się okazuje, przy jego działaniu się wykorzystuje jedno z podstawowych praw fizyki, znanych od naprawdę dawna.


zbiorniki hydroforowe
Oprawcowane przez: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie danych z: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
zbiorniki ciśnieniowe
Oprawcowane przez: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie danych z: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Zbiorniki ciśnieniowe stosowane są w dużej ilości różnych miejsc (http://www.zbiornikicisnieniowe.pl/). Coraz częściej można je też spotkać w domach prywatnych oraz firmach, albo jako podstawowe źródło zasilania, albo jako awaryjne, jeśli acja] jest podciągnięta. Przeważnie złożone są ze stalowego albo żeliwnego mającego określoną wielkość. Tego typu zbiorniki posiadają różne kształty, zależne to będzie przede wszystkim od tego, jak je można będzie ustawić w miejscu docelowym. Cały zestaw złożony jest jeszcze z pompy, czujnika i zaworów, i to wystarczy do tego, aby mieć wodę pod należytym ciśnieniem. Ciecz w zbiorniku jest nalewana do określonej wysokości, a nad nią znajduje się poduszka powietrzna. Jak się pobiera wodę zmniejszeniu ulega jej poziom jej ilość, a co za tym idzie zmniejsza się ciśnienie powietrza w środku.
Różne notki

Drewno w ostatnich czasach wraca do łask jako główny materiał na meble - jest jednak bardzo kosztowne, więc można je zastąpić płytami pilśniowymi

płyty mdf
Oprawcowane przez: Steve Parker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy chce mieszkać w ładnych wnętrzach. Drewno od zawsze kojarzyło się z ciepłem. Z tego powodu ludzie lubią drewniane sprzęty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.