W jaki sposób dobrze zagospodarować pokój dla dziecka?

W aktualnej chwili trendy dotyczące urządzania mieszkań ulegają nieustannym zmianom. Mamy do wyboru bardzo wiele opcji, co częstokroć doprowadza do sytuacji, że decyzja dotycząca na przykład mebli do sypialni okazuje się naprawdę trudna. Tym bardziej wymagającym wyzwaniem może okazać się urządzenie pokoju dziecięcego. W tym przedsięwzięciu będziemy zmuszeni do spełnienia kilku warunków, ponieważ pomieszczenie to z jednej strony powinny być funkcjonalne, z drugiej zaś musi spełniać wygórowane oczekiwania malucha, co dosyć rzadko idzie ze sobą w parze.
pokój-dla-dziecka-obrazek
Oprawcowane przez: Phil Manker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przede wszystkim musimy przemyśleć, co należy rozplanować. Zasadniczo najistotniejszą kwestią i czynnikiem, który uwarunkuje dobieranie mebli będzie kolorystyka ścian. Zależnie od upodobań naszych oraz naszego dziecka możemy przebierać wśród dziesiątek odcieni farb lub wzorów tapet. Warto jednak poważnie przeanalizować tę decyzję, aby projektowany pokój spełniał swoją funkcję chociaż przez kilka lat. Bez sensu będzie bowiem wybór np. różowej tapety w księżniczki dla dwunastolatki, ponieważ najdalej po roku lub dwóch uzna je ona za ‘obciachowe' i będzie chcieć następnego remontu. Na typowo dziecięce motywy powinniśmy zatem zdecydować się w przypadku kilkuletnich maluchów, u których fascynacja zwierzątkami czy postaciami z bajek będzie trwało jeszcze parę dobrych lat. U świeżo upieczonych nastolatków trzeba natomiast spojrzeć w przyszłość i wybrać bardziej neutralny, ‘doroślejszy’ wystrój wnętrza.

Kiedy już zapadnie decyzja związana ze stylistyką, w jakiej utrzymany będzie pokój naszego dziecka, pozostaje wybór mebli. Tym, co jest bezwzględnie niezbędne, są naturalnie porządne łóżko - http://meble.pl/meble/lozka/ i wygodne biurko. Co więcej, dobrze jest pomyśleć o pojemnych półkach lub regale na przykład na książki, oraz oczywiście szafie na ubrania. Jeżeli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego – wybór jest bardzo duży. Wszystko zależy właściwie od pojemności naszego portfela oraz gustu naszych pociech.


Różne notki

Nowoczesne aranżacje wnętrz w zużytkowaniem szklanych fragmentów

szklana ława
Oprawcowane przez: Unicon
Na podstawie danych z: Myin.pl
Szkło to materiał, który dzisiaj częstokroć jest wykorzystywany w przeróżnego typu aranżacjach. Wnętrz. Szkło wykorzystuje się do produkowania mebli, akcesoriów lub dodatków aranżacyjny i trzeba potwierdzić, że niezmiernie często rezultaty są wprost fenomenalne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.