Co można zrobić osobiście, by rozreklamować własny sklep? Jak zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzin naszego punktu?

Otwierając swój biznes chcemy, by jak najszybciej został on popularny wśród wielu osób. W tym celu musimy zadbać o szybkie zareklamowanie takiego punktu. Czy można samemu skutecznie zadbać o dobrą reklamę? Co może pomóc nam, aby zareklamować nasz sklep?

Na początek
drukarka
Oprawcowane przez: David J
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
możemy zacząć od zainteresowania takim miejscem ludzi z najbliższej okolicy. Czasami w ogóle jest tak, że grupa docelowa znajduje się w najbliższej okolicy. Jest tak chociażby gdy chodzi o sklepy na osiedlach, jakie zostały otwarte właśnie z myślą o sprzedaży produktów na osiedlu. W takim wypadku dobrze jest zrobić projekt ulotek z najważniejszymi informacjami. Druk ulotek jest o tyle ważny, że pozwoli nam szybko dotrzeć do wielu osób - klik klik. Ulotki takie możemy rozdystrybuować w najbliższej okolicy. Powinny ono w prosty, lecz także zachęcający sposób informować o naszym punkcie i zachęcać do przyjścia. Gdy chodzi o koszty takiej reklamy, to drukarnia, która wydrukuje dla nas takie materiały reklamowe, z pewnością udzieli dobrego rabatu w związku z hurtowym zamówieniem. Dlatego należy poszukać dobrej oferty na rynku, by móc trochę zmniejszyć poniesione koszty.

Jak mowa o zachęcaniu klientów, to dobrze jest zorganizować jakąś interesującą akcję promocyjną. Ludzi do konkretnego miejsca przyciągają atrakcyjne promocje. Może również interesującą opcją okaże się wielkie otwarcie przygotowane na konkretny dzień i godzinę, na które zaprosimy właśnie okolicznych mieszkańców przy pomocy takich prostych ulotek. Dobrze jest zorganizować na przykład losowanie nagród, albo inny konkurs z dużą masą nagród. Będziemy w takim wypadku mogli liczyć na wysoką frekwencję wśród uczestników. Będziemy także mieli wtedy gwarancję,
papier do druku
Oprawcowane przez: Robbert Bremer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
iż otwarcie naszego sklepu nie pozostanie niezauważone.

Różne notki

Czy niezbędny nam jest kamień do ogrodu?

kobieta w sukience
Oprawcowane przez: IamKhatu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy dobrze dbali o ogród, to możemy być pewni, że będzie on ozdobą posesji oraz świetnie będzie się komponował z domem.


Źródło artykułu -

Dobrze jest umieścić w widocznym miejscu blisko sklepu baner, na którym będzie widoczna informacja na temat bieżących, ciekawych promocji. Dobrze, ażeby klienci byli na bieżąco jeżeli chodzi o to, co znajduje się w sklepie. Gdy chcemy dotrzeć do osób z odleglejszych zakątków miasta, gdyż przykładowo sprzedajemy żywność organiczną, która nie znajdzie aż tak dużej ilości odbiorców na miejscu, to warto prowadzić kampanie w mediach społecznościowych. Najlepiej, gdy informacje rozchodzą się tak zwaną pocztą pantoflową. Po pewnym czasie będziemy już znani wśród większego grona odbiorców.
2018-07-11 21:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.