Jak wybierać światło do biura? Na co zwrócić uwagę? O jakiego typu czynnikach należy pamiętać?

Krótkie dni w sezonie zimowym powodują, że światło w naszych biurach pali się prawie bez przerwy. Eksperci przypominają jak ważne jest, żeby dobrać odpowiednie oświetlenie do miejsca pracy, zwłaszcza to konieczne, gdy za oknem brak jest naturalnego światła.


oprawy oświetleniowe led
Oprawcowane przez: Patrick Finnegan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W okresie zimowym i jesiennym dużo osób cierpi na permanentny brak światła dziennego. Ma to miejsce, gdyż dni są niezbyt długie, tak więc jak budzimy się rano do pracy jest ciemno, identycznie jak po południu wracamy do domu, to już zapadł zmrok. Taka pora roku i aura za oknem mają bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. Z pewnością jesteśmy bardziej uczuleni na infekcje oraz przeziębienia, to również odbija się na naszym podejściu do życia. W takim czasie niezwykle istotne jest odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, szczególnie w miejscu pracy - www.trilux.com (www.trilux.com).


Najlepsze oświetlenie w biurze to podstawa, najbardziej odpowiednie jest kompleksowe oświetlenie led. To jak je dobierzemy będzie miało wpływ na komfort pracowników, a więc również ich efektywność wykonywanych przez nich powinności. Zawsze powinniśmy pamiętać o dobraniu najlepiej dobranego oświetlenia wiedząc, że żeby zapobiec spadkowi energii oraz motywacji do działania, musi być ono zaprojektowane w sposób konsekwentny i rozsądny. Jeśli możliwości użycia światła dziennego się kończą, to należy pomyśleć o najbardziej optymalnym doświetleniu wnętrza przy pomocy sztucznego oświetlenia. W czasie zaprojektowania oświetlenia we wnętrzu biurowym musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo niezbędnych czynników - wskocz do Trillux (wskocz do Trillux).


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.