Metoda LED dla wszystkich

W wieku XXI niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Warto jednak jednocześnie pamiętać, iż najnowocześniejsza technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.
Nowoczesny wystrój pokoju
Oprawcowane przez: Gabriele Barni
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pojawia się w tym momencie jedno pytanie: jak?


Odpowiedź jest wręcz nadzwyczajnie prosta oraz niezwykle krótka - przy pomocy żarówek, które zaprojektowane zostały przy użyciu tak zwanych lamp LED, pobierających znacznie mniej prądu, a tym samym dających dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych lamp Jeden z takich modeli to żarówka LED 5W, posiadają stosunkowo niską cenę, a równocześnie świecącą przez nawet parę lat, w związku z czym ich wymiana nie będzie konieczna przez długi okres czasu. Za ich sprawą - według najnowszych szacunków - zmniejszyć można rachunki za prąd nawet o około 70%. Mimo że wydawać się może to niemożliwym, to jednak są to zdania mylne. Należy nadmienić, że żarówka LED 5W może świecić w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacznie krótszym czasie.


kieliszki do wina
Na podstawie danych z: www.garneczki.pl


Bardzo często jednak obecnie zamiast żarówek stosowane są tzw. oprawy sufitowe, inaczej mówiąc panel LED 60x60, które są tworzone w trosce o ekologię. Panel ten jest niezwykle cienki i lekki, a ponadto - świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu i pozwala nawet na dłuższe czytanie przy nich, bądź użytkowanie komputera.
Są to idealne zamienniki halogenów. Co więcej - każdy panel LED 60x60 posiada neutralną barwę oraz jest dostępny w niezwykle niskich cenach. Zakupić je można zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i poprzez Internet.
2017-12-05 13:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.