Nawet nieduża łazienka może być funkcjonalna. Jak ją rozplanować? Przeczytaj nasz poradnik.

umeblowanie i wykończenie malutkiej łazienki w taki sposób, ażeby okazała się ona jak najbardziej komfortowa, nie należy do najłatwiejszych zadań. Im mniejsza powierzchnia, tym jest trudniej zaplanować ją w taki sposób, aby zmieścić w niej wszystkie obowiązkowe urządzenia i sprzęt AGD.
Kamienie w jeziorze
Oprawcowane przez: Anne Worner
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest to jednak jak najbardziej do zrobienia. Jakim sposobem? Podpowiadamy w artykule poniżej.


ubrania - marina
Oprawcowane przez: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przed startem meblowania, najlepiej jest wykonać projekt pomieszczenia. Można w tym celu użyć przykładowo różnego rodzaju programy a także aplikacje komputerowe, w jakich można popróbować różnorodne propozycje rozplanowania konkretnego pomieszczenia.


Przed nabyciem konkretnych urządzeń i mebli, należy się zastanowić, co okaże się nam potrzebne i jak chcemy, ażeby wyglądała nasza łazienka. Jak dużo będziemy potrzebować regałów, czy preferujemy wannę czy prysznic, jaki model pralki nam odpowiada? Co ciekawe, tak naprawdę każdą, nawet niewielką łazienkę, da się umeblować we wszystko, co jest konieczne. Wszystko to sprawa wybrania odpowiednich mebli.


Toteż nawet w niedużym pomieszczeniu wynajdzie się miejsce na pralkę, należy tylko kupić taką otwieraną od góry, a nie z przodu. Tak samo sprawa wygląda z wanną. W sklepach można kupić wanny o różnorakich wymiarach, dlatego bez trudu wybierzemy wannę odpowiednią do naszej łazienki. Jej oczywistym plusem jest także to, iż nad wanną jest możliwość powiesić sznurkową suszarkę, na jakiej możemy wieszać pranie. Najlepiej jest także nabyć niewielki zlew z zamontowaną pod nią szafką.
W sklepach jest dostępnych tak wiele mebli o różnorodnych długościach i głębokościach, w tym bardzo wąskich, że bez kłopotu nabędziemy szafki i półki, jakie pomieszczą się w naszej łazience.
2017-12-05 14:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.