Drewno w ostatnich czasach wraca do łask jako główny materiał na meble - jest jednak bardzo kosztowne, więc można je zastąpić płytami pilśniowymi

Każdy pragnie mieszkać w pięknych wnętrzach. Drewno od zawsze kojarzy się z przytulnością. Z tego powodu ludzie uwielbiają drewniane sprzęty.


płyty mdf
Oprawcowane przez: Steve Parker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


toaleta
Oprawcowane przez: John Hickey-Fry
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Współcześnie jesteśmy w stanie drewno łączyć w nietypowy sposób ze stalą i nawet szkłem - w taki sposób tworzy się nowoczesne aranżacje.


Co jednak można zrobić, kiedy nie posiadamy wystarczających środków na drewno? Możemy kupić płyty MDF. Są to płyty (infinitex.pl/) pilśniowe, które są wyprodukowane z włókien drzewnych. Są o wiele tańsze od drewna, a prezentują się tak samo elegancko. Stosuje się je zwykle do produkcji mebli, ale także do produkcji elementów wykończeniowych, na przykład: listw uszczelniających lub obrzeży meblowych. Płyty można dostać w każdym większym markecie budowlanym w wielu rozmiarach - pod względem grubości i gabarytów. Plusem płyt MDF, oprócz ich ceny, wydaje się być to, że są elastyczne i mogą być montowane na krzywych fakturach. Będą się wtedy uginać i dopasowywać do gruntu. Na dodatek, dzięki różnym dodatkom może być odporna na ogień i wilgoć. To niebywale ważne dla tych, którzy mają zamiar użyć jej przy wykończeniu domu. I na koniec - płyty MDF łatwo maluje się farbą. Dzięki temu bez kłopotu uzyskamy pożądany efekt. Należy tylko pamiętać, by nie zamawiać płyt o niskiej jakości.


Różne notki

Beko części zamienne oferuje w atrakcyjnej kwocie.

części
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Sprzęty, zwłaszcza te z których niejednokrotnie używamy, mają to do siebie, że mogą się zepsuć. Na szczęście jak się okazuje, nie przy wszystkich sytuacjach musimy od razu pójść do sklepu, żeby je zakupić, bo czasem wystarczy, że wymienimy jedynie tą część, która uległa zniszczeniu. Przez to też zawsze trzeba mieć świadomość, w jakim miejscu możemy zakupić części zamienne oraz jak wiele przyjdzie nam za nie zapłacić.


Niestety ludzka chęć zaoszczędzenia kilkunastu złotych, może się potem na nas zemścić, gdyż tego rodzaju płyty są w stanie puchnąć i podłoga zacznie się wybrzuszać. Zapewne nikt tego nie chce, więc lepiej omijać szerokim łukiem te tanie propozycje.
2018-06-18 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.