Drewno w ostatnich czasach wraca do łask jako główny materiał na meble - jest jednak bardzo kosztowne, więc można je zastąpić płytami pilśniowymi

Każdy pragnie mieszkać w pięknych wnętrzach. Drewno od zawsze kojarzy się z przytulnością. Z tego powodu ludzie uwielbiają drewniane sprzęty.
płyty mdf
Oprawcowane przez: Steve Parker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


toaleta
Oprawcowane przez: John Hickey-Fry
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Współcześnie jesteśmy w stanie drewno łączyć w nietypowy sposób ze stalą i nawet szkłem - w taki sposób tworzy się nowoczesne aranżacje.


Co jednak można zrobić, kiedy nie posiadamy wystarczających środków na drewno? Możemy kupić płyty MDF. Są to płyty (infinitex.pl/) pilśniowe, które są wyprodukowane z włókien drzewnych. Są o wiele tańsze od drewna, a prezentują się tak samo elegancko. Stosuje się je zwykle do produkcji mebli, ale także do produkcji elementów wykończeniowych, na przykład: listw uszczelniających lub obrzeży meblowych. Płyty (więcej pod adresem http://eurohpl.com/plyty-formatyzowane-hpl/) można dostać w każdym większym markecie budowlanym w wielu rozmiarach - pod względem grubości i gabarytów. Plusem płyt MDF, oprócz ich ceny, wydaje się być to, że są elastyczne i mogą być montowane na krzywych fakturach. Będą się wtedy uginać i dopasowywać do gruntu. Na dodatek, dzięki różnym dodatkom może być odporna na ogień i wilgoć. To niebywale ważne dla tych, którzy mają zamiar użyć jej przy wykończeniu domu. I na koniec - płyty MDF łatwo maluje się farbą. Dzięki temu bez kłopotu uzyskamy pożądany efekt. Należy tylko pamiętać, by nie zamawiać płyt o niskiej jakości.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.