Jak dostać pracę nie mając doświadczenia?

Mnóstwo kształcących się osób, jeszcze będąc na uczelniach, frapuje się co uczynić, aby podwyższyć swoje możliwości na rynku pracy. I bardzo trafnie, bo w obecnych czasach posiadanie dyplomu uczelni wyższej nie wystarczy.


Ażeby być atrakcyjnym aspirantem w oczach chlebodawcy, poza wykształceniem formalnym trzeba mieć praktykę.
Maseczka, zabiegi kosmetyczne
Oprawcowane przez: KLAPP
Na podstawie danych z: KLAPP


laptop
Oprawcowane przez: weisserstier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nadzwyczaj pomocne są staże a także rozmaitego rodzaju oferty wolontariatu. Z każdym rokiem przybywa młodych ludzi, którzy dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest uzyskiwanie pierwszych doświadczeń zawodowych jeszcze w okresie studiów.


droga w zimie
Oprawcowane przez: Jimmy Harris
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Studenci często podkreślają, iż najbardziej przydatne praktyki to te, które są wprost powiązane z wybranym przez nich kierunkiem kształcenia. Na owym polu nadzwyczaj atrakcyjne wydają się płatne praktyki aranżowane przez najogromniejsze podmioty biznesowe w naszym kraju. Innym, identycznie wartościowym pomysłem, są programy podróży za granicę. Staż w kraju innym niż Rzeczpospolita Polska stwarza również możliwości nauki obcego języka w jego środowisku naturalnym oraz sprzyjającej, przyjacielskiej atmosferze. Szczególnie korzystne dla ludzi, którzy, łączą swoją przyszłość zawodową z pracą w organizacjach pozarządowych, korzystne może okazać się zdobycie pierwszych praktyk zawodowych poprzez aktywność w akademickich kołach naukowych a także studenckim samorządzie.
Dzięki aktywności, żak zdobywa umiejętność współpracy w zespole, uczy się organizowania naukowych konkurencji, wydarzeń kulturalnych, zyskuje wiedzę na temat uzyskiwania środków finansowych koniecznych do przygotowania takiego przedsięwzięcia. Zdobywszy takową praktyk, możesz zacząć przeglądać ogłoszenia o o pracę.
2017-12-04 10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.