Co studiować, by mieć pracę

Rynek pracy w nadchodzących latach z pewnością będzie się mocno modyfikował. Z jednej strony istnieje niemałe bezrobocie wśród młodych , zaś z drugiej – 80 proc. pracodaWCów w 2014 roku deklarowało, iż miało kłopot ze znalezieniem właściwego pracobiorcy.


Niedostatek talentów robi się coraz to poważniejszym kłopotem dla światowej gospodarki.
Ci, którzy uzyskali umiejętności, jakie są deficytowe mogą liczyć na dobrą pozycję na rynku pracy. Wybranie uczelni wyższej nie oznacza automatycznie wyższych zarobków po jej ukończeniu. Ażeby mieć pracę oraz znakomicie zarabiać musimy znakomicie wybrać ścieżkę edukowania. W jaki sposób to zrobić?


Legnica
Oprawcowane przez: Serge Bystro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przede wszystkim myśląc o przyszłym rynku pracy nie trzeba się nastawiać na uzyskanie konkretnego fachu. W przyszłości w wyższym stopniu będą liczyły się zdolności aniżeli dyplom ukończenia konkretnego kierunku uczelni. Próżno bowiem szukać wydziału "menedżer czasu", zaś tenże fach znalazł się na liście najbardziej poszukiwanych stworzonej przez czasopismo "The Telegraph". Jeden z "pewniaków" jeśli idzie o kierunki studiów to wszelakie związane z informatyką i nowymi technologiami, także wydział elektroniki. Podejmując kluczową decyzję o doborze studiów, warto rozważyć kierunki techniczne. branża informatyczna rozwija się nadzwyczaj prężnie. Maturzyści, którzy dziś wybiorą ją jako swą przyszłą ścieżkę kariery mogą być w pełni przekonani, iż jako absolwenci uczelni informatycznych nie będą mieli ambarasów ze znalezieniem zatrudnienia.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.