Filmowanie - czyli co potrzebujemy, aby móc to czynić i jak się tej sztuki nauczyć?

Niegdyś aby mieć możliwość filmować cokolwiek, potrzebowaliśmy profesjonalnych sprzętów, przystosowanych do tego zadania. Zwykle były one dość duże i bardzo rzucały się nam w oczy.


klienci
Oprawcowane przez: Vernon Chan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W dzisiejszych czasach jednakże, kiedy gadżety elektryczne w dużym stopniu "przejęły" nasze obowiązki i pomagają nam w codziennych sprawach, wcale nie mogło zabraknąć również właśnie kamer, które to obecnie znajdują się w większości kieszeni, wbudowane chociażby w nasze własne telefony.


Różne notki

Jak dodatkowo można by było umilić sobie późne popołudnie?

Wózek widłowy w hali magazynowej
Oprawcowane przez: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Piękny zapach w każdym wypadku mógłby poprawić niejednemu humor. Zazwyczaj dochodzi on z kuchni, jednak nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie. Niezwykle przyjemne jest także pogrążyć się w lekturze pewnej ciekawej książki, gdy zasiadamy wygodnie na swym fotelu, a na stojącym blisko stoliku jest przedmiot, który wypełnia swym aromatem cały pokój.


filmowanie


W naszych obecnych czasach kamera kamera w okularach bywa nieodłącznym towarzyszem praktycznie każdego. Możliwość filmowania swojego codziennego życia wraz z pomocą chociażby telefonu wielu personom "weszło w nawyk", czego tak naprawdę efektem bywają właśnie filmiki, umieszczane w sieci internetowej. Jednakże czy takiego typu filmowanie może się nam opłacić? A więc wiele jest zależne od samego tematu naszego nakręconego filmiku a także jakości obrazu. Żadna osoba nie ogląda rzeczy, które go nie ciekawią albo po prostu psuja oczy. Bardzo dużo też zależy od tego, jak to czynimy. Brak znajomości swojego własnego sprzętu często powoduje, iż nasze własne filowanie zakańcza się fiaskiem, dlatego właśnie za każdym razem dobrze jest - jeżeli planujemy dość często coś nagrywać - porządnie poznać się z własnym sprzętem. Wiele osób jednak, nawet pomimo dobrej znajomości wspomnianego sprzętu, po prostu nie ma pojęcia, w jaki konkretnie sposób się za to w ogóle zabrać.


Dla takich ludzi - ledwo zaczynających - powstały blogi oraz zwykłe strony, mające w sobie wszelakie potrzebne informacje na temat tego, w jaki sposób się za to zabrać, czy nawet i coś dla bardziej zaawansowanych użytkowników, na przykład różne triki, które później mogą użyć przy choćby montażu własnego nagrania.
2018-12-06 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.