Kiedy możemy mówić, że mamy do czynienia z prawdziwą sztuką? Jakiego typu przykład jesteśmy w stanie podać?

Są różne sposoby, żeby ukazać, czym jest sztuka. Dla wielu osób jest to muzyka klasyczna, dla kolejnych rozrywkowa, to samo możemy powiedzieć o filmach.
upominki
Oprawcowane przez: Alterna


Jedni będą zachwyceni klasycznymi obrazami najwybitniejszych reżyserów, dla kolejnych jednakże filmy mniej absorbujące uwagę będą określały sztukę. No właśnie, jak to możemy określić? Czy czasem sztuka to zwyczajna rozrywka? Jaka sztuka (więcej na stronie) jest naprawdę?


To bardzo ważne zagadnienia, które skłaniają do zastanowienia ludzi kultury, lecz nie tylko, ponieważ czasem zastanawiają się nad tym wszyscy. Bardzo często pojawia się takie pytanie: czy to co stworzyłem jest jeszcze sztuką, czy już czymś zupełnie odmiennym, który nie ma ze sztuką stycznych punktów. Wyczulony na recenzje innych wielbiciel filmów też pomyśli, czy film, jaki wielbi to naprawdę sztuka czy raczej coś nie z tej kategorii. Zdaje się, iż na tego rodzaju pytania nie ma łatwych odpowiedzi.


Ciekawym terminem są murale, jakie mogą kojarzyć się z graffiti, lecz są jednakowoż czymś zupełnie odmiennym. Graffiti bowiem tworzone jest bardzo często nielegalnie, w takich miejscach, w których nie powinno być, przykładowo na pociągach, natomiast mural (kliknij w link) to całkowicie obmyślana koncepcja w ustalonym wcześniej miejscu. Co ciekawe władze miast coraz przychylniej na to patrzą, bo murale są rewelacyjne i z pewnością lepiej się prezentują niż szare, osmolone ściany.
Nie dziwi też, że dzisiaj tacy malarze są zatrudniani do wielu zadań, gdyż ich umiejętności doceniane są bardziej niż parę lat temu. Ich murale określić można z pewnością jako sztuka i raczej nikt tu nie będzie miał wątpliwości.
2018-03-12 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.