Jak nie dać sobie odebrać ukochanego dziecka? Walka z byłym małżonkiem

Walka z eks małżonkiem o dziecko to z pewnością jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przydarzyć się w życiu. Oczywiście bynajmniej nie życzymy nikomu żeby znalazł się w takiej sytuacji, jednakże jeżeli już tak właśnie się stanie, dobrze wtedy znać swoje prawa i wiedzieć, jak dokładnie starać się o opiekę nad dzieckiem w sądzie.
Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich


odzież xxl
Oprawcowane przez: Tony Alter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najlepiej z pewnością będzie dogadać się z eks partnerem poza sądem – jeżeli jest to jednak niemożliwe, wtedy należy udać się do sądu i wymusić na nim prawnie przestrzeganie Twych praw. Jeżeli Twój yłī małżonek ma zły wpływ na Wasze dziecko albo przykładowo jest uzależniony, wtedy warto postarać się o odebranie mu władzy rodzicielskiej. W innym razie będziecie musieli razem decydować o wszystkich sprawach związanych z Waszymi pociechami.


Co jeśli mieszkacie w innych krajach?


pompy ciepła
Oprawcowane przez: Kenneth Freeman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Sprawy, gdy małżonkowie mieszkają w innych państwach, niewątpliwie są jednymi z najcięższych. Zwykle rozstrzyga wówczas sąd, który jest odpowiedni ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Wtedy oczywiście przyda Ci się tłumacz przysięgły – i to zarówno w trakcie samej rozprawy przed sądem jak i poza nim. Tłumacz przysięgły pomoże Ci skompletować wszelkie potrzebne dokumenty, a później dokona ich profesjonalnego przekładu na drugi język. Zazwyczaj jest to niezbędne, gdyż sądy niekoniecznie chętnie przyjmują pisma, które nie są opatrzone odpowiednią pieczęcią przez tłumacza.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.