Istnieje na świecie masa profesji, w których pracownicy codziennie ryzykują życie - dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo pracy

Istnieją takie profesje, które wydają się być niezwykle niebezpieczne. Jednak nie można ich zlikwidować, gdyż na nich w dużej mierze opiera się globalna gospodarka. Jedyne co mogą zrobić kraje, by chronić swych rodaków, to zlecić regularne kontrole bezpieczeństwa miejsc pracy.


bezpieczeństwo bhp
Oprawcowane przez: Hurtownia szkła okiennego Elmar
Na podstawie danych z: Hurtownia szkła okiennego Elmar


budowa
Oprawcowane przez: Mariusz Chilmon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W naszym kraju mamy przepisy BHP, które mówią o tym, jakie zasady powinny być spełniane w danych profesjach. Czasami pewnym osobom wydaje się to niedorzeczne, aby pracownicy biurowi byli zmuszani regularnie odbywać takie szkolenia (bo przecież nic w biurze wydarzyć się nie powinno). Ale http://kuchnieportal.pl/artykul/czerwone-meble-kuchenne-w-roznych-odslonach/ są profesje, gdzie jest to niezbędne. Należą do nich dla przykładu górnicy, ale także policjanci, czy osoby pracujące na wysokościach. We wszelkich zawodach wysokiego ryzyka bardzo ważne jest to, by każdy PRacownik wiedział, co czynić w chwili zagrożenia. Czasami wyuczone zawczasu zachowania mogą komuś uratować życie. I z tego powodu bezpieczeństwo BHP jest ogromnie ważne w kopalniach czy hutach i wszystkich zakładach pracy. Misją behapowców jest nie samo szkolenie pracowników, ale ocenianie miejsc pracy. Powinny one spełniać wymogi zawarte w kodeksie.


Różne notki

Prowadzenie własnej działalności – czy małe przedsiębiorstw ma współcześnie naprawdę szansę przetrwać na rynku?

zakładanie własnej firmy
Oprawcowane przez: Travis Wise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie, bardzo wiele osób marzy o posiadaniu swojej firmy. Dlaczego? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że pragną pracować na własny sukces i zarabiać na siebie. W dodatku, nie bez znaczenia jest też fakt, że prowadząc swoją działalność nie ma się szefa oraz trzeba samemu wziąć odpowiedzialność za podejmowanie trudnych decyzji, a co za tym idzie, sprawdzić się czasem w rzeczywiście podbramkowych sytuacjach. Na rynku zjawia się dzisiaj coraz więcej małych firm, jakich właściciele są pełni nadziei, mają świetne kwalifikacje oraz chęć do pracy.


Są ramowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa w zakładach, ale każda firma może posiadać dodatkowo swe wewnętrzne reguły. Czasami w halach, gdzie przebywają ludzie można znaleźć wywieszone instrukcje, które przypominają o poprawnym oraz bezpiecznym zachowaniu w zakładzie.
2018-12-04 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.