Wykańczamy pierwsze mieszkanie! O czym pamiętać w trakcie urządzania mieszkania? Doradzamy poniżej.

Zakup swego własnego, pierwszego mieszkania, to wielka radość. Może być nieduże, może być do wyremontowania, ważne jest, że swoje. Wielu świeżo upieczonych właścicieli ma niestety nierzadko kłopot z urządzeniem swojego mieszkania.


Co może sprawić kłopoty? W szczególności umeblowanie – pokoju dziecięcego, salonu czy innych pomieszczeń. Jest tak dużo ładnych, eleganckich kompletów wypoczynkowych, jak na przykład meble Maximus, że nierzadko po prostu nie wiemy, na który zestaw się zdecydować. Należy też mieć na uwadze, że nie jest to łatwa decyzja – meble takie kupujemy zwykle na wiele lat, najlepiej jest więc sprawę przemyśleć. Pomyślmy, jak spora wersalka jest potrzebna – dwu-, czy może trzyosobowa? I czy musimy kupić fotele albo pufę? Jeśli mamy duży salon, to sprawa wydaje się prosta – możemy zakupić pełen komplet wypoczynkowy. W wypadku niedużego mieszkania natomiast tak dużo mebli będzie zajmować cenne miejsce. Najlepiej w takim przypadku kupić niewielką sofę, najlepiej jeśli się rozkłada i ewentualnie jeden nieduży fotel.


meble maximus
Oprawcowane przez: César
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Nawet nieduża łazienka może być funkcjonalna. Jak ją rozplanować? Przeczytaj nasz poradnik.

ubrania - marina
Oprawcowane przez: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
umeblowanie i wykończenie malutkiej łazienki w taki sposób, żeby była ona jak najmocniej funkcjonalna, nie należy do najłatwiejszych zadań. Im mniejsza powierzchnia, tym trudniej zaplanować ją tak, żeby zmieścić w niej wszelkie niezbędne urządzenia i sprzęt AGD.


Tak samo przedstawia się kwestia regałów i szaf. Jest to bardzo ważna kwestia w wypadku niewielkich mieszkań, np. kawalerek albo dwupokojowych. Trzeba przemyśleć temat i zdecydować, co okaże się dla nas najważniejsze – regały, na których np.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.