Najważniejszy pokój w mieszkaniu to rozsądnie urządzona sypialnia

Im większa powierzchnia mieszkania, czy domu, tym więcej mamy w nim pomieszczeń. Pokój dzienny, pokój gościnny, łazienki, gabinety... Najważniejsza jednak jest sypialnia!


Projektując dom warto przemyśleć każde posunięcie zanim zacznie się cokolwiek robić.


sypialnie
Oprawcowane przez: 2 TOP
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nasze sypialnie powinny stanowić prawdziwy azyl i sprawiać, że w krótkiej chwili jesteśmy w stanie się odprężyć po długich godzinach spędzonych na pracy, czy wypełnianiu codziennych obowiązków. Nic nie jest tak relaksujące, jak ulubiona muzyka, której wysłuchujemy leżąc wygodnie w łóżku, bądź serial, oglądany właśnie w takiej pozycji. Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie żeby tego elementu zabrakło i traktuje to jako swego rodzaju codzienny rytuał. Sypialnie często są aranżowane w taki sposób, żeby pomagały w naszej szybkiej regeneracji. To niezwykle dobra metoda, aby wnętrzem delikatnie zmanipulować nasz mózg i sprawić, że w szybszy sposób się zrelaksujemy i prościej przyjdzie nam wejście w rytm kolejnego pracowitego dnia. Kolory, którymi pokrywamy ściany muszą być stonowane. Krzykliwa pomarańcz niewątpliwie nie jest odpowiednią barwą, która mogłaby się znaleźć w naszej sypialni. Łóżko - w miarę możliwości wynikających z metrażu, którym dysponujemy - nie powinno stać w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera, ponieważ za wysoka temperatura także może spowodować, że trudniej będzie nam się zrelaksować. Ponadto może to mieć wpływ na odczuwanie z naszej strony uciążliwego bólu głowy. Nie należy też przesadzać z elementami dekoracyjnymi. Zdjęcia, obraz i figurka zupełnie wystarczą. Mózg nie może mieć przecież zbyt wielu bodźców, ponieważ nie będziemy w stanie skupić się na regeneracji.


Różne notki

Jak zestawić sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?

pokój, łóżko, sypialnia
Na podstawie danych z: flickr.com
Salon to to na ogół najbardziej wystawne wnętrze w całym naszym lokum - to tu przyjmujemy rodzinę i przyjaciół oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Zupełnie inny charakter ma sypialnia, będąca wyjątkowo intymnym otoczeniem, służącym do odpoczynku oraz spędzania romantycznych momentów z partnerem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.