Najważniejszy pokój w mieszkaniu to rozsądnie urządzona sypialnia

Im większa powierzchnia mieszkania, czy domu, tym więcej mamy w nim pomieszczeń. Pokój dzienny, pokój gościnny, łazienki, gabinety... Najważniejsza jednak jest sypialnia!


Projektując dom warto przemyśleć każde posunięcie zanim zacznie się cokolwiek robić.


sypialnie
Oprawcowane przez: 2 TOP
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nasze sypialnie powinny stanowić prawdziwy azyl i sprawiać, że w krótkiej chwili jesteśmy w stanie się odprężyć po długich godzinach spędzonych na pracy, czy wypełnianiu codziennych obowiązków. Nic nie jest tak relaksujące, jak ulubiona muzyka, której wysłuchujemy leżąc wygodnie w łóżku, bądź serial, oglądany właśnie w takiej pozycji. Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie żeby tego elementu zabrakło i traktuje to jako swego rodzaju codzienny rytuał. Sypialnie często są aranżowane w taki sposób, żeby pomagały w naszej szybkiej regeneracji. To niezwykle dobra metoda, aby wnętrzem delikatnie zmanipulować nasz mózg i sprawić, że w szybszy sposób się zrelaksujemy i prościej przyjdzie nam wejście w rytm kolejnego pracowitego dnia. Kolory, którymi pokrywamy ściany muszą być stonowane. Krzykliwa pomarańcz niewątpliwie nie jest odpowiednią barwą, która mogłaby się znaleźć w naszej sypialni. Łóżko - w miarę możliwości wynikających z metrażu, którym dysponujemy - nie powinno stać w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera, ponieważ za wysoka temperatura także może spowodować, że trudniej będzie nam się zrelaksować. Ponadto może to mieć wpływ na odczuwanie z naszej strony uciążliwego bólu głowy. Nie należy też przesadzać z elementami dekoracyjnymi. Zdjęcia, obraz i figurka zupełnie wystarczą. Mózg nie może mieć przecież zbyt wielu bodźców, ponieważ nie będziemy w stanie skupić się na regeneracji.


Różne notki

Jak zestawić sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?

pokój, łóżko, sypialnia
Na podstawie danych z: flickr.com
Salon to to na ogół najbardziej wystawne wnętrze w całym naszym lokum - to tu przyjmujemy przyjaciół oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca wyjątkowo intymnym wnętrzem, służącym do odpoczynku oraz spędzania romantycznych wieczorów z bliską osobą.


Aranżacja sypialni jest niewątpliwie kluczowa przy zajmowaniu nowego domu, czy mieszkania. Jej wnętrze wpływa na naszą kondycję psychiczną, bo im lepiej urządzona, tym łatwiej nam się odprężyć. Zaplanuj jak wykorzystasz miejsce w najistotniejszym pomieszczeniu w domu!
2017-12-04 11:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.