Kto powinien korzystać z dobrodziejstw sauny. Dla kogo jest ona wskazana a także jak z niej korzystać?

Używanie sauny jest to modny sposób na odprężenie jak też regenerację naszego organizmu oraz odporności. Sauny służą także pielęgnowaniu naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn oraz wzmacniają.


Musimy mieć na uwadze, że tylko sauna fińska daje nam odprężenie i wspomaga hartowanie organizmu.
instalacje
Oprawcowane przez: IMS GROUP
Na podstawie danych z: IMS GROUP


W dążności do zdrowego, silnego organizmu pomóc mogą nam także zimniejsze prysznice, SPAcery bez względu od aury. Sauna - www.asprodukt.com/kontakt - fińska, zwana inaczej suchą - dominuje w niej mała wilgotność, natomiast temperatura osiąga tam wartości od 75 do 100°C. W pomieszczeniu gdzie zażywamy kąpieli, stoją drewniane ławki, rozmieszczone schodkowo. Pierwsza kąpiel nie powinna być dłuższa, aniżeli kwadrans. Do sauny (asprodukt.com/basen) wchodzimy wypoczęci i wykąpani, a nasza skóra musi być gruntownie osuszona. Dobrze będzie ułożyć się wznak, na wyższej łaWCe albo siedzieć tak, aby stopy nasze znajdowały się na poziomie siedzenia. Pod koniec ablucji w saunie, schodzimy na niższą ławę, gdzie wypoczywamy przez 3 minuty.


Przebywanie w saunie wywołuje wzrost temperatury naszego ciała do 39,0°C. W pierwszych chwilach przebywania w rozgrzanej saunie, temperatura organizmu ulega obniżeniu. Przed upływem 10 minut, powraca ona do normy, natomiast później rośnie średnio o 0,1°C na minutę. Wtedy też nasz organizm się poci, rozszerzają się żyły jak też przyspiesza oddech, co chłodzi organizm.


Poprzez układ oddechowy, w trakcie kąpieli w saunie, wydzielane jest mniej dwutlenku węgla.
Po opuszczeniu sauny oddech nasz spowalnia się jak też wraca do normy. Usprawnieniu ulegają inne parametry oddechowe, jak przykładowo dyfuzja gazów, pojemność płuc a także przepływ powietrza w oddechowych drogach.
2018-06-19 23:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.