Jak przygotować samochód przed sezonem zimowym, żeby zniwelować efekty tej niekorzystnej zimowej aury?

Jak co roku każdy kierowca musi zmierzyć się z nieprzyjemną zimową aurą za oknem. Pewnie ten, kto ma swój samochód już przyzwyczaił się do tego, iż jakoś trzeba przetrwać ten ciężki czas i mieć dużo cierpliwości chociażby ze względu na warunki na drodze. Od tego w jaki sposób przygotujemy nasz pojazd na ten zimowy okres zależy sporo. Jak zatem przygotować auto na mającą nadejść pogodę? Przede wszystkim trzeba zacząć od kół, to pewnie dla niektórych sprawa oczywista, natomiast musimy koniecznie zobaczyć w jakim stanie jest ogumienie.

dywaniki samochodowe
Warto wiedzieć, że dobry bieżnik w oponie na zimę, jaki zapewni bezpieczeństwo to minimum 4 milimetry.Jak wynosi mniej, to z pewnością lepiej będzie założyć oponę letnią, jaka w przypadku nowego bieżnika ma jakieś 8 milimetrów co sprawia, iż opona lepiej trzyma się śliskiej nawierzchni. Przy okazji zmiany opony należy zobaczyć czy koło zapasowe jak również narzędzia służące do wymiany opony są sprawne. Podczas zimy częściej pojawiają się dziury w jezdni co sprzyja przebijaniu się opon. Często zapominamy o tym, że w zimę mamy do czynienia z bardziej wilgotną aurą. Większych rozmiarów dywaniki samochodowe zapewnią dobre zabezpieczenie przed roztopionym śniegiem i błotem pośniegowym naniesionym na butach do wnętrza pojazdu. Tego typu dywaniki samochodowe posiadają wyższe, gumowe krawędzie w ten sposób woda zatrzymuje się we wnętrzu, a nie wsiąka w wykładzinę podłogi, na której potem może tworzyć się na przykład pleśń. Oprócz tego wilgoć, która już znajduje się w wykładzinie nie wysycha tak szybko. Przez co po nagrzaniu się samochodu w środku, wilgotność wzrasta oraz prowadzi do ciągłego parowania okien, przez co komfort jazdy nie jest dobry.


Różne notki

Zakupy ze stylistką - usługa przeznaczona nie tylko dla bogatych.

zakupy
Na podstawie danych z: pixabay.com
Jeżeli mimo wysiłków nieustannie masz wrażenie, że nie potrafisz się fajnie ubrać, przeczytaj ten tekst, może mamy dla ciebie wskazówkę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.