Czy warto działać w grupie zakupowej?

W dzisiejszych czasach niewielkie sklepy coraz częściej przegrywają batalię z wszechobecnymi dyskontami. Spożywcze sklepiki powoli znikają w mapy dzielnicy czymiasteczka, gdy w pobliżu supermarket. Z reguły przyczyną tego typu sytuacji są wyjątkowo niskie ceny, na które pracujący na własny rachunek kupiec nie może sobie pozwolić. Dyskonty dysponują większą siłą nabywczą, mogą zatem efektywniej negocjować ceny z dostawcami. Czy więc lokalni przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność w tej coraz trudniejszej walce o konsumenta.
zakupy
Oprawcowane przez: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem dla małych właścicieli sklepów spożywczych mogą być grupy zakupowe. Zasadniczo jest to system handlowy, który funkcjonuje podobnie do franczyzy. Należy jednakże podkreślić, że jest to grupa kilku podmiotów gospodarczych, których nadrzędnym celem jest uzyskanie jak najniższych cen u dostawców. Tym sposobem realne jest rywalizowanie z dyskontami. W Polsce działają aktualnie dwa typy grup: regionalne oraz ogólnopolskie. Oczywiście zrzeszają one przedsiębiorców z całego kraju lub regionu. W pierwszym wypadku należy liczyć się z faktem, że pozyskane rabaty będą większe, jednak liczba dostawców może być stosunkowo ograniczona przez organizatora grupy. Natomiast współpraca z przedsiębiorcami na poziomie regionu to mniejszy upust na zamówienie, jednak możliwość zakupienia towaru wyższej jakości (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie).


Różne notki

LG K10 - wyjątkowy smartfon, który pozwoli Ci odnaleźć swój indywidualny styl oraz zasmakować bogactwa nowych możliwości

gry
Oprawcowane przez: Robert Couse-Baker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żyjemy w bezustannym biegu. Ciągle mnóstwo spraw do załatwienia. Z ulgą przyjęliśmy, zatem szereg różnorodnych „udogodnień” w postaci nowych technologii.


komórki stanowią, w dobie XXI wieku, nieodłączny element naszej rzeczywistości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.