Materiały wykorzystywane na podłogi, parę zalet ceramicznego grysu i płytek klinkierowych

Jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych na podłogi w przedpokojach, kuchniach i łazienkach są płytki. Bardzo często spotkać je również można na schodach do budynków czy na podłogach biur lub centrów handlowych. Mają one dużo zalet, a jedną z podstawowych jest łatwe utrzymanie w czystości. Mają one wytrzymałą na porysowania, twardą powierzchnię, która jednocześnie nie jest wrażliwa na działanie wody. Dzięki temu da się je bardzo łatwo zmywać, także za pomocą mocniejszych substancji do mycia, więc nie będą się bać żadnych zanieczyszczeń.


Budynek z wysokim IQ
Oprawcowane przez: Elswar
Na podstawie danych z: Elswar
Oprócz tego płytki są niepalne, nietoksyczne i wykonane z naturalnych materiałów, więc nic dziwnego, że mają taką popularność. Podstawowym materiałem, z jakiego się je robi jest glina, zależnie od rodzaju można je wypalać albo prasować pod wysokim ciśnieniem. W zależności od technologii i użytych dodatków otrzymuje się płytki mające różne właściwości, należy mieć to na uwadze jeśli będzie się wybierać jakąś ich odmianę do swojej kuchni albo łazienki. Tutaj więcej: http://lazienkaplus.pl/pl/aquaform,2,p.html.

Jednym z częściej wykorzystywanych materiałów na podłogi, ze względu na swoje walory esteryczne, jest gres polerowany. Wykonuje się go przez polerowanie typowych płytek po ich wypaleniu. Dzięki takiej obróbce dostaje się lśniącą, bardzo ładną powierzchnię, która jest porównywalna z dobrze wypolerowanym kamieniem. Decydując się na podłogę z tego materiału pamiętać trzeba o tym, że jest ona bardzo śliska, szczególnie po zamoczeniu wodą. Poza tym
gres
Oprawcowane przez: Tubądzin
Na podstawie danych z: Tubądzin
jest mniej odporna na zabrudzenia, rozwiązaniem tej ostatniej kwestii mogą być specjalne impregnaty, dzięki którym płytki zyskują dużo większą odporność. Zobacz więcej: interesująca umywalka nablatowa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.