Do czego może być wykorzystany koc termoizolacyjny?

Istnieje wiele przedmiotów, bez których współczesna medycyna ratunkowa nie mogłaby się obejść. Do grupy tych przedmiotów z pewnością zalicza się koc termiczny. Taki jest podstawowym elementem odpowiedniego wyposażenia apteczki.


Kockoc termiczny stosowany jest zarówno przez profesjonalistów - ratowników medycznych, jak również pasjonatów w różnych dyscyplinach oraz tych, którzy po prostu chcą być odpowiednio przygotowani, aby w razie konieczności móc nieść pomoc. Koc termiczny spotykany jest również pod wieloma innymi nazwami i praktycznie wszystkie z nich możemy uznać za prawidłowe: koc termoizolacyjny, folia termiczna, folia termoizolacyjna >>> zaprawa termoizolacyjna, folia NRC, koc ratowniczy lub koc ratunkowy, folia życia, koc przeciwwstrząsowy czy folia przeciwwstrząsowa.
rower
Oprawcowane przez: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Koc termiczny to produkt niewielkich rozmiarów, tani i łatwy w stosowaniu oraz przechowywaniu. Może być stosowany w sytuacjach, kiedy komfort termiczny danej osoby jest zagrożony. Aby móc zachować ten komfort należy odpowiednio używać koca. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, którą stroną owijamy ciało. By ogrzać pacjenta owijamy go srebrną stroną do ciała, z kolei aby wychłodzić pacjenta układamy koc srebrną stroną na zewnątrz - koc termoizolacyjny.


Różne notki

Jakie właściwości posiada anyż?

kosmetyki ekologiczne
Oprawcowane przez: Lisa@28
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy jak najlepiej troszczyć się o własne ciało, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do tego sporo środków. Starczy jedynie przejrzeć ich działanie oraz wybrać ten, który może się okazać najskuteczniejszy w naszym przypadku.


Ciężko wyobrazić sobie akcję wyjazdową pogotowia ratunkowego bez koca termicznego.


Stosuje się go w celu ochrony zdrowia oraz życia pacjentów poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, narażonych na silne działanie źródeł ciepła, poddanych długotrwałemu bądź intensywnemu wychładzaniu, znajdujących się w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu, tzw. pacjentów urazowych (doznających urazów), znajdujących się w różnego typu wstrząsach oraz nagłych stanach. Ponadto, koc termiczny jest także często stosowany w sporcie, w turystyce górskiej i przez żeglarzy.
2018-08-29 15:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.