Nowoczesne sposoby sterylizacji instrumentów medycznych

Pewnym z najlepszych metod sterylizacji, jaki spełnia wymagania sanitarne, jest zastosowanie sterylizatora parowego. Aktualnie nie tylko gabinety zabiegowe, ale także lekarskie oraz kosmetyczne muszą posiadać tego typu narzędzie.


Dzięki stu procentowej jałowości instrumentów medycznych autoklaw Melag gwarantuje bezpieczeństwo personelu a także pacjentów (więcej na znam.swidnica.pl). Autoklawy medyczne przynależą do grupy nazywanej sterylizatorami parowymi, bowiem procesy zachodzące w ich komorach odbywają się na skutek obecności wody a także ciepła. Rozgrzana do 121 stopni komora, zastępuje ciecz odnajdującą się w jej wnętrzu w wodną parę, jaka gruntownie penetruje sprzęty poddawane sterylizacji.


autoklaw parowy
Oprawcowane przez: Administración Nacional de la Seguridad Social
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Który dobrać prezent na urodziny dla Twego dojrzewającego młodzieńca?

pokój dla dzieci
Oprawcowane przez: Jeremy Tarling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, który wystrój mieszkania zdołałby być atrakcyjny dla Twojego rosnącego już dziecka? Na jednym z murów jego pokoiku mogą oczywiście wisieć różne postery jego idoli, na innej wszakże może być powieszona odmienna ozdoba.


Ażeby podwyższyć efektywność procesów a tym samym usunąć ryzyko przeżycia poniektórych mikroorganizmów lub wirusów, autoklaw parowy wyekwipowano do tego w pompę, wysysającą w trakcie cyklu powietrze ze środka komory (dobry autoklaw parowy). Dla rozróżnienia urządzeń nie posiadających próżniowej pompy od tych, które ją mają, autoklawy medyczne podzielono na klasy. Sterylizatory medyczne - jak sama nazwa podkreśla, kategoryzują się do urządzeń medycznych a zatem muszą spełniać szereg wymogów wypływających z norm prawnych. Jedną z nich będzie posiadanie certyfikatu CE. Poświadczenie to wydaje uprawniona jednostka notyfikowana, po przeprowadzeniu przez producenta szeregu procedur z zakresu projektowania, budowy a także wytwarzania autoklawów określonych do sterylizacji narzędzi medycznych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.