W jaki sposób rozliczyć się rocznie z podatku dochodowego, żeby uniknąć stania w kolejce?

Mnóstwo osób zwleka do ostatniej chwili z rozliczeniem się z podatku od dochodu. Najczęściej nie mają na to potrzebnego czasu. Takie osoby narażają się na stanie w długich kolejkach, czy to na poczcie, bądź w Urzędzie Skarbowym. Bowiem jest mnóstwo zapominalskich.
podatki
Oprawcowane przez: eFile989
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Państwo znalazło jednak znakomity sposób na ominięcie kolejkowych problemów. Wygodnym rozwiązaniem rozliczenia się z podatku dochodowego jest pit online (informacje o pitach na pitonline.pl). Wystarczy ściągnąć właściwy program na własny komputer ewentualnie najprościej rozliczyć się z podatku online - pity - przejdź do oferty - i rozliczenia.

Różne notki

Biurka mogą mieć na klucz szuflady

biurko
Oprawcowane przez: IQRemix
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli zabieramy się za wybieranie odpowiednich mebli do naszego mieszkania, to pragniemy mieć świadomość, że zmieszczą one wszystko co niezbędne i pozwolą na odpowiednie rozłożenie przeróżnych materiałów, które powinny mieścić się na wierzchu. Dlatego powinniśmy przede wszystkim przykładać uwagę na to, ile półek posiadają konkretne szafy, czy mają one szuflady, czy pojawia się w nich miejsce na zawieszenie sukienek i garniturów.


Dzięki tego typu formie jest nadzieja, że wiosenne kolejki przed Skarbówką wreszcie znikną. Internet umożliwia przesyłanie niezbędnych formularzy w prosty i komfortowy sposób. Nie trzeba nigdzie wychodzić oraz marnować cennego czasu.

Ponadto, taki elektroniczny pit online jest zaopatrzony w szereg formuł, które sprawdzają poprawność wprowadzonych w deklaracji elektronicznej informacji. To pomaga uchronić się od niepotrzebnych błędów. Nie ma potrzeby także składać własnoręcznego podpisu. A przecież tego typu nieprawidłowości zwykle skłaniały do składania dodatkowych formularzy i korekt.

W przypadku robienia pitu online zamiast własnego podpisu trzeba wpisać kwotę przychodu z zeszłego roku. Służy to do sprawdzenia danych oraz utożsamienia podatnika. Po wypełnieniu deklaracji dobrze jest przesłać pit online. Wówczas podatnik dostaje zwrotnego maila, który jest potwierdzeniem terminowego rozliczenia się ze Skarbówką. Tego typu elektroniczne potwierdzenie trzeba zachować w swojej skrzynce pocztowej na wszelki wypadek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.