To wyjątkowo istotne, aby umieć, jak udzielać pierwszej pomocy, ponieważ to na pewno się przydaje

Codziennie przydarzają się wypadki, w których zagrożone jest ludzkie życie albo zdrowie. Dobrze dowiedzieć się, jak należy zachować się w podobnej okoliczności, aby mieć szansę pomóc poszkodowanemu.
Najistotniejsze umiejętności można zdobyć nawet za pomocą sieci. Mieści się tam dużo pomocnych porad i filmików.


Jak zachować się, jeżeli staje się świadkiem wypadku?


Każdy człowiek może znajdować się w takiej sytuacji, że od jego zachowania będzie uzależnione życie okularów (zobacz zapraszam tutaj...) zdrowie innej osoby. Lepiej wiedzieć, jak postąpić w tym wypadku. Niesamowicie ważne jest to, żeby właściwie ocenić sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić poszkodowanemu pomocy. Kluczowa okaże się tutaj konieczna pierwsza pomoc przedmedyczna, jakiej udziela się zanim przyjedzie zawiadomione pogotowie ratunkowe. W wielu wypadkach od podjętych działań uzależnione bywa to, czy poszkodowany przeżyje.


Co zalicza się do wspomnianej pierwszej pomocy przedmedycznej?


środki
Oprawcowane przez: Keith Williamson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pierwszą pomocą przedmedyczną mianuje się działania podejmowane przed zjawieniem się pogotowia. Często są one kluczowe dla życia okiem (zobacz jeszcze więcej) zdrowia poszkodowanych. W czasie udzielania rzeczonej pomocy trzeba skontrolować stan pacjenta, by mieć szansę jak najlepiej poinformować dyspozytora, z czym ma się do czynienia - http://czarmed.pl/sklep/22-termometry. W kolejnych krokach rozpoczyna się pierwszą pomoc, co może obejmować resuscytację lub tamowanie krwotoków.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.