To wyjątkowo istotne, aby umieć, jak udzielać pierwszej pomocy, ponieważ to na pewno się przydaje

Codziennie przydarzają się wypadki, w których zagrożone jest ludzkie życie albo zdrowie. Dobrze dowiedzieć się, jak należy zachować się w podobnej okoliczności, aby mieć szansę pomóc poszkodowanemu.


Najistotniejsze umiejętności można zdobyć nawet za pomocą sieci. Mieści się tam dużo pomocnych porad i filmików.


Różne notki

Dlaczego musimy kupić skrzynię na posiadane przez nas skarby?

pojemnik na klucze
Oprawcowane przez: FRANC GARDINER
Na podstawie danych z: FRANC GARDINER
Właściciele wielu firm mają w swym lokalu jeśli nie skarbiec, to przynajmniej specjalny pojemnik do magazynowania wszystkich kluczy. Mogłyby one być do poszczególnych pomieszczeń na terenie użytkowanym przez daną spółkę, do jej pojazdów lub chociażby do jej magazynu.


Taki zbiornik najczęściej jest zbudowany z surowca, jaki jest odporny na różnorodnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym przecinanie czy też kucie.


Jak zachować się, jeżeli staje się świadkiem wypadku?


Każdy człowiek może znajdować się w takiej sytuacji, że od jego zachowania będzie uzależnione życie okularów (zobacz zapraszam tutaj...) zdrowie innej osoby. Lepiej wiedzieć, jak postąpić w tym wypadku. Niesamowicie ważne jest to, żeby właściwie ocenić sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić poszkodowanemu pomocy. Kluczowa okaże się tutaj konieczna pierwsza pomoc przedmedyczna, jakiej udziela się zanim przyjedzie zawiadomione pogotowie ratunkowe. W wielu wypadkach od podjętych działań uzależnione bywa to, czy poszkodowany przeżyje.


Co zalicza się do wspomnianej pierwszej pomocy przedmedycznej?


środki
Oprawcowane przez: Keith Williamson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pierwszą pomocą przedmedyczną mianuje się działania podejmowane przed zjawieniem się pogotowia. Często są one kluczowe dla życia okiem (zobacz jeszcze więcej) zdrowia poszkodowanych. W czasie udzielania rzeczonej pomocy trzeba skontrolować stan pacjenta, by mieć szansę jak najlepiej poinformować dyspozytora, z czym ma się do czynienia - . W kolejnych krokach rozpoczyna się pierwszą pomoc, co może obejmować resuscytację lub tamowanie krwotoków.


Należy pamiętać, że najistotniejsze w podobnej sytuacji bywa bezpieczeństwo ratowników, więc kiedy zachodzi zagrożenie wybuchem albo innym niebezpiecznym wypadkiem, nie podejmuje się akcji ratunkowej.
2018-06-21 23:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.