To wyjątkowo istotne, aby umieć, jak udzielać pierwszej pomocy, ponieważ to na pewno się przydaje

Codziennie przydarzają się wypadki, w których zagrożone jest ludzkie życie albo zdrowie. Dobrze dowiedzieć się, jak należy zachować się w podobnej okoliczności, aby mieć szansę pomóc poszkodowanemu.


Najistotniejsze umiejętności można zdobyć nawet za pomocą sieci. Mieści się tam dużo pomocnych porad i filmików.


Jak zachować się, jeżeli staje się świadkiem wypadku?


Różne notki

Z jakich powodów meble tapicerowane cieszą się taką popularnością, jak proces pikowania zwiększa atrakcyjność ich wyglądu.

meble w nowoczesnej sypialni
Oprawcowane przez: Mikhail Golub
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Meble tapicerowane cieszą się dużą popularnością w naszych mieszkaniach i domach. Tak naprawdę zdecydowana większość tapczanów, narożników czy łóżek wykonywana jest takim sposobem


Każdy człowiek może znajdować się w takiej sytuacji, że od jego zachowania będzie uzależnione życie lub zdrowie innej osoby. Lepiej wiedzieć, jak postąpić w tym wypadku. Niesamowicie ważne jest to, żeby właściwie ocenić sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić poszkodowanemu pomocy. Kluczowa okaże się tutaj konieczna pierwsza pomoc przedmedyczna, jakiej udziela się zanim przyjedzie zawiadomione pogotowie ratunkowe. W wielu wypadkach od podjętych działań uzależnione bywa to, czy poszkodowany przeżyje.


Co zalicza się do wspomnianej pierwszej pomocy przedmedycznej?


środki
Oprawcowane przez: Keith Williamson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pierwszą pomocą przedmedyczną mianuje się działania podejmowane przed zjawieniem się pogotowia. Często są one kluczowe dla życia lub zdrowia poszkodowanych. W czasie udzielania rzeczonej pomocy trzeba skontrolować stan pacjenta, by mieć szansę jak najlepiej poinformować dyspozytora, z czym ma się do czynienia - . W kolejnych krokach rozpoczyna się pierwszą pomoc, co może obejmować resuscytację lub tamowanie krwotoków.


Należy pamiętać, że najistotniejsze w podobnej sytuacji bywa bezpieczeństwo ratowników, więc kiedy zachodzi zagrożenie wybuchem albo innym niebezpiecznym wypadkiem, nie podejmuje się akcji ratunkowej.
2020-01-31 15:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.