Szukasz smacznego wina na przyjęcie towarzyskie? Poznaj rodzime wina

Przyjęcia okazują się doskonałą okazją do spełnienia toastu dobrym alkoholem. Choć Polaków można zaliczyć do amatorów mocnych trunków, dużym powodzeniem podczas imprez chwalą się piwo i wódka, a spożywanie wina dotychczas było rzadkością.
stojak na wino
Oprawcowane przez: Rosendahl
Na podstawie danych z: Rosendahl
Pomyślnie powoli się to zmienia i nasi krajanie poczynają cenić bukiet dobrego wina, szczególnie, że nie są zmuszeni już sięgać po obce trunki. Coraz znaczniejszą renomą cieszy się polskie wino.

Różne notki

O czym nie należy zapominać przy trzymaniu wina w domowych warunkach

kieliszki
Oprawcowane przez: inxsive28
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Wino uważane jest przez wiele osób za najlepszy napój na świecie, i kosztując niektórych jego butelek ciężko tego nie poprzeć. Wino sprzedawane jest w niezliczonej liczbie rodzajów i odmian, ale także bardzo zróżnicowanej jakości. W sklepach można już za kilka złotych kupić napój, który wprawdzie będzie miał w nazwie wino, ale w kwestii jego smaku i zawartości będzie się miało spore wątpliwości.


Postaw na stole odpowiednie wino

Miłośnicy win najczęściej sięgają po wina pochodzące z zagranicy: Francji, Włoch, Australii czy Hiszpanii. Łączy się to z faktem, że tradycja wyrabiania wina w naszym kraju była przez długi czas zaniedbywana, popularna była również opinia, że w naszym kraju bywa nazbyt chłodno na uprawianie odpowiedniej winorośli. Dzisiaj jednak polskie winiarstwo przeżywa odrodzenie, winnic przybywa dosłownie w całym kraju i coraz częściej można zakupić polskich win. Asortyment krajowego wina jest doprawdy różnorodny, spotkamy tu wino białe, czerwone i różowe.

Polskiego wina nie zakupisz w typowym sklepie

Polskie wina nie są produkowane w tak dużych ilościach, by wypływać na szeroki rynek, mimo wszystko zdobywają coraz znaczniejszą renomę. Nie brak osób, które doceniają polskie alkohole oraz z chęcią sięgają po nasze wina (rekomendujemy sprawdzić to źródło). Polskie wino najczęściej można kupić w wytwarzającej je winnicy lub w punktach, których domeną jest dystrybucja krajowych win.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.