Jak w prosty i oszczędny sposób wznieść garaż, który będzie chronił nasz samochód przed słońcem

Posiadanie swojego garażu można nierzadko nazwać wyznacznikiem bogactwa. Z jakiego powodu? Wystarczy spojrzeć na samochody stojące pod oknami bloków. Kogo stać na bardziej komfortowe mieszkanie, to będzie posiadał również dodatkowo miejsce garażowe, np. w podziemiach budynku. Zresztą nie trzeba wyjeżdżać do miasta, aby przekonać się, że nie każdy jest w stanie zapewnić sobie garaż. Wystarczy zobaczyć, w jaki sposób nasz sąsiad garażuje swój samochód - nierzadko opel stoi pod domem albo drzewkiem ozdobnym.


wawsystem
Auto, które jest wystawione na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, niszczeje szybciej niż to, które stoi w garażu. Jak już wspomnieliśmy, nie każdy może wybudować sobie nowe pomieszczenie garażowe. Zresztą niekiedy brakuje placu na dodatkowy budynek, a często także czasu na załatwianie formalności w urzędach. Sprytni panowie ciągle poszukują rozwiązań tego typu problemów. Sprawdźmy, co trzeba zrobić, aby zdobyć tani garaż (gotowe garaże).
Jedną z propozycji, którą można śmiało polecić, jest blaszany garaż, nazywany niekiedy po prostu blaszakiem. Wielu szoferów decyduje się na takie rozwiązanie. Kupno blaszaka nie bywa kosztownym wydatkiem, więc jego postawienie znacząco nie nadwątli domowego budżetu. Poza tym nie zawsze są wymagane urzędowe pozwolenia na budowę. Montaż garażu blaszanego nie wymaga osobistej obecności właściciela auta, który przecież musiałby brać urlop - ekipa potrzebuje maksymalnie jednego dnia, aby złożyć cztery ściany i dach. A jeśli po upływie miesiąca trzeba będzie zmienić lokalizację garażu, to ponownie potrzebny będzie zaledwie jeden dzień, aby postawić go na drugim krańcu posesji.
Kolejnym pomysłem na tani garaż staje się wybudowanie tego budynku z materiału innego niż pustaki - pustaki ceramiczne poroterm. Ciekawą koncepcją bywa wykorzystanie... betonowych przęseł, których powszechnie używa się do ogradzania parceli. Z nich można postawić ściany garażu, a dach - oferta - przykryć nieprzemakalną plandeką albo sporym kawałkiem blachy. I w tym przypadku ominiemy urzędowe formalności i będziemy mieć garaż, który można w bardzo nieskomplikowany sposób przestawić.
Te dwa exempla oczywiście nie wyczerpują wszystkich sposobów na tani garaż. Prawdziwą skarbnicą podpowiedzi pozostaje na pewno internet. Przy wyborze danego pomysłu i wdrożeniem go w życie, należy dobrze zastanowić się, czy aby inżynier amator nie oferuje nam projektu, który jest niemożliwy do realizacji (więcej:). A poza tym trzeba pamiętać, że taki garaż ma nie tylko pewnie stać, ale i okazale się prezentować.
2018-08-29 19:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.