Kilka najważniejszych zalet tak chętnie wybieranych w ostatnich czasach do wykończenia wnętrz fototapet.

Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na interesujące wykończenie wnętrza domu są fototapety. Stanowią one rozwinięcie od dawna znanych i często wykorzystywanych klasycznych tapet, tyle że da się na nich nadrukować dowolny motyw. Popularność fototapet zaczęła się w praktyce w momencie, kiesy rozpowszechniły się sprzęty do ich przygotowywania.

Aktualnie fototapety są niewiele droższe od tradycyjnych tapet, a jednak oferują dużo więcej. Do ich produkcji stosuje się parę rodzajów podkładów, a sam sposób naklejania i przygotowywania ścian jest identyczny. Najmniej kosztują podkłady papierowe, z powodu swojej ceny są także obecnie najchętniej kupowanymi. Ich dużą wadą jest to, że potrzebują bardzo dokładnego przygotowania powierzchni, na której się je klei, bo
fototapeta
Oprawcowane przez: http://demural.co.uk/
Na podstawie danych z: http://demural.co.uk/
wszelkie zgrubienia i nierówności momentalnie będą dobrze widoczne. Nie są też odporne na wilgoć, więc przy ich myciu i czyszczeniu trzeba być ostrożnym.

Różne notki

Czy ozdabianie ścian musi być trudne?

Sypialnia - kolekcja CLASSIC
Na podstawie danych z: www.vox.pl
Niemal każdy z nas ma w mieszkaniu jakiś plakat czy obraz. Często w pokojach wieszamy kopie dzieł najbardziej znanych twórców lub plakaty ulubionych zespołów muzycznych czy postaci z filmów. Modne są także abstrakcje i unikalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo modne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla surowego wnętrza jak ciekawy obraz na ścianie. Może właśnie dlatego tak często decydujemy się na kupno obrazów.


Trochę droższe, ale znacznie lepiej się prezentujące i mające dużo większą odporność na wilgoć są fototapety lateksowe. Dzięki temu, że są grubsze, to znacznie lepiej maskują różne niedoskonałości ścian, a lateksowa warstwa sprawia, że można je lekko myć. Lecz przed położeniem ich w kuchni czy łazience należy się chwilę zastanowić, bo jednak podczas dłuższego użytkowania mogą ulec zniszczeniu. Do wymienionych pomieszczeń bardzo dobrze nadawać się będą z kolei fototapety kwiaty z winylu - kliknij w link.

Materiał ten jest całkowicie odporny na wodę, więc nawet regularne zalewanie będzie bezpieczne. Poza tym obrazy na nich są wyjątkowo barwne i wyraźne, tu winyl jest bezkonkurencyjny. Wspomnianą wcześniej zaletą fototapet będzie to, że wydrukować na nich można dowolny motyw, i faktycznie tak jest.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Można wybrać jedną pośród kilku milionów oferowanych fotografii, ale można także przesłać swoje zdjęcie. Istotne jedynie będzie, aby przesłane zdjęcie było odpowiedniej jakości, gdyż w przeciwnym wypadku przy dużym powiększeniu mogłoby nie być wystarczająco wyraźne.
2018-12-05 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.