Kilka najważniejszych zalet tak chętnie wybieranych w ostatnich czasach do wykończenia wnętrz fototapet.

Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na interesujące wykończenie wnętrza domu są fototapety. Stanowią one rozwinięcie od dawna znanych i często wykorzystywanych klasycznych tapet, tyle że da się na nich nadrukować dowolny motyw. Popularność fototapet zaczęła się w praktyce w momencie, kiesy rozpowszechniły się sprzęty do ich przygotowywania.

Aktualnie fototapety są niewiele droższe od tradycyjnych tapet, a jednak oferują dużo więcej. Do ich produkcji stosuje się parę rodzajów podkładów, a sam sposób naklejania i przygotowywania ścian jest identyczny. Najmniej kosztują podkłady papierowe, z powodu swojej ceny są także obecnie najchętniej kupowanymi. Ich dużą wadą jest to, że potrzebują bardzo dokładnego przygotowania powierzchni, na której się je klei, bo
fototapeta
Oprawcowane przez: http://demural.co.uk/
Na podstawie danych z: http://demural.co.uk/
wszelkie zgrubienia i nierówności momentalnie będą dobrze widoczne. Nie są też odporne na wilgoć, więc przy ich myciu i czyszczeniu trzeba być ostrożnym.

Różne notki

Aranżacja nowoczesnych wnętrz - dlaczego warto zadbać o to, aby nasze pomieszczenia jak najlepiej się prezentowały?

wnętrze mieszkania
Oprawcowane przez: Marma Polskie Folie
Na podstawie danych z: Marma Polskie Folie
Wszyscy doskonale wiedzą, że w mieszkaniu człowiek spędza przeważającą większość czasu, szczególnie tego wolnego. To właśnie tutaj wypoczywamy po długim dniu pracy, oddając się rozrywce, np. oglądaniu telewizji czy czytaniu książek. To właśnie tu powstają nasze najlepsze wspomnienia związane najczęściej ze spędzaniem wolnych chwil z naszymi bliskimi. Tu wychowujemy swoje dzieci, zapraszamy gości, pracujemy. To więc całkiem naturalne, że staramy się, by nasz dom był zaaranżowany w jak najlepszy sposób.


Trochę droższe, ale znacznie lepiej się prezentujące i mające dużo większą odporność na wilgoć są fototapety lateksowe. Dzięki temu, że są grubsze, to znacznie lepiej maskują różne niedoskonałości ścian, a lateksowa warstwa sprawia, że można je lekko myć. Lecz przed położeniem ich w kuchni czy łazience należy się chwilę zastanowić, bo jednak podczas dłuższego użytkowania mogą ulec zniszczeniu. Do wymienionych pomieszczeń bardzo dobrze nadawać się będą z kolei fototapety kwiaty z winylu - kliknij w link.

Materiał ten jest całkowicie odporny na wodę, więc nawet regularne zalewanie będzie bezpieczne. Poza tym obrazy na nich są wyjątkowo barwne i wyraźne, tu winyl jest bezkonkurencyjny. Wspomnianą wcześniej zaletą fototapet będzie to, że wydrukować na nich można dowolny motyw, i faktycznie tak jest.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Można wybrać jedną pośród kilku milionów oferowanych fotografii, ale można także przesłać swoje zdjęcie. Istotne jedynie będzie, aby przesłane zdjęcie było odpowiedniej jakości, gdyż w przeciwnym wypadku przy dużym powiększeniu mogłoby nie być wystarczająco wyraźne.
2018-12-05 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.