Mężczyzna w kuchni? To przecież żadna nowość, udowadniają to liczni szefowie kuchni.

Jak to właściwie jest, że faceci uchodzą za kuchennych niechlujów, a wielu z nich piastuje stanowisko szefa kuchni? Dziwne, może troszeczkę. Zwróćmy bowiem uwagę, iż jeśli zastanowimy się nad tą profesją to za moment na myśl przychodzi nam gość, który – co prawda – naturalnie pasuje do określenia „szef”, lecz jednocześnie lepiej się wpasowuje w tę rolę. Czyżby tak jest, bo facet ma bardziej rozwinięte cechy przywódcze niż kobieta czy za tego typu zagadką kryje się zupełnie odmienna odpowiedź?
kuchnia
Oprawcowane przez: Leon Brocard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W telewizji również tak to się prezentuje, w kulinarnych programach, mocno aktualnie popularnych szefem kuchni jest facet. Jest jeden wyjątek, mówimy o programie, w jakim pierwsze skrzypce gra kobieta, która odwiedza wybraną restaurację i obraca ją do góry nogami. Nie mamy jednakże na myśli programów kulinarnych, w których występuje jakaś kobieta przebrana w fartuch pokazująca jak coś zrobić na obiad. To nie o to w tym chodzi, bo jeśli pomyślimy o kuchni to właśnie widzimy kobietę, ale jak już o zarządzaniu w kuchni to mężczyznę. Takiego, co operuje całym kuchennym porządkiem, który mówi, że czegoś brakuje w zupie, że to powinniśmy wrzucić do malaksera, takiego, co robi rzeczywisty pożytek z akcesoriów do kuchni, co zarządza kuchnią, jak własną firmę. Fajna oferta znajduje się tu - polecane malaksery.


Być może i wynika to z naszej kultury, w której mężczyzna zazwyczaj jest głową rodziny, staje na czele przedsiębiorstw i innych organizacji, piastuje najwyższe funkcje w państwie. Być może, faktem jest jednakże to, że w tak niby kobiecej dziedzinie jak gotowanie, mężczyzna często radzi sobie naprawdę nieźle. Myślę, że ciężko wskazać taki prawdziwy jeden powód, czemu właśnie tak jest. W tym miejscu wskazać, że mężczyźni są dokładni i perfekcyjnie umieją zaplanować czas. Dodatkowo są również fanami nowych gadżetów i wybierają pomocne dobre akcesoria do kuchni.


kuchnia
Oprawcowane przez: JDH Rosewater
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy również lekceważyć argumentu, jakoby mężczyźni byli naprawdę wybitnymi kucharzami, jednak to samo można przecież powiedzieć o kobietach. Wydaje się również, iż do tej pory nie było tej sprawie żadnych problemów. Raczej jednak jak i druga strona, kobiety, jak i mężczyźni odpowiednio się czują w tym układzie. Nie ma sytuacji jak w polskiej polityce, w której kwestia parytetów odgrywa istotnie znaczącą rolę. Może jednak i w takich kuchennych sprawach pojawią się wątpliwości i to kobiety zaczną uskarżać się, że mężczyźni mają zbyt dużą władzę? Kto wie, zobaczymy co przyniosą przyszłe lata.


Różne notki

Talent plus dobry sprzęt równa się sukces w kuchni!

garnek
Oprawcowane przez: Vittore Comforto
Na podstawie danych z: Vittore Comforto
Sukces w kuchni jest determinowany przez kilka czynników. Głównym z nich jest z pewnością naturalny talent – nie czarujmy się, znane są osoby, które od zarania przygody z gotowaniem objawiają smykałkę do dań.
2019-03-04 00:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.