Najważniejsze informacje na temat rolet, jakie są ich podstawowe rodzaje i modelem

Rolety to bardzo popularny sposób na wykończenie okien w domu. Analogicznie jak żaluzje będą pozwalać na regulowanie ilości światła, które wpada do pomieszczenia, ale mają nieco inną zasadę działania. Żaluzje składają się z dużej ilości cienkich pasków, które można ustawiać pod różnym kątem, a co za tym idzie regulować stopień zasłonięcia. Z kolei w roletach regulacja zasłaniania będzie się odbywać poprzez opuszczanie i podnoszenie materiałowej taśmy, tu poziom zaciemnienia jest uzależniony od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

rolety w oknach
Oprawcowane przez: t!m
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli materiał zasłoni całe okno, to we wnętrzu będzie ciemno, z kolei podniesienie do samej góry spowoduje, że nic nie będzie okna zasłaniało. Z tym zasłanianiem jest jeszcze taka rzecz, że sporo będzie zależeć od tego, jaki materiał się użyje. Ich wybór jest całkiem spory, część z nich jest gruba i w zasadzie wcale nie przepuszczają promieni, inne z kolei mogą nieco przepuszczać, i wtedy w pomieszczeniu zapanuje półmrok. Sporo zależeć też będzie od motywu, w ostatnim czasie modne są przykładowo fotorolety - przedstawione tutaj - umożliwiające wydruk na tkaninie (okazje na tkaniny drukowane: tritex.pl/) dowolnego zdjęcia.

Typowa roleta składa się z kilku części. Pierwsza z nich to wcześniej wspominana taśma z materiału, drugą nawijająca rolka, a trzecią prowadnice, w których taśma materiału będzie się podnosić i opadać. Opuszczanie realizowane jest za pomocą sznurka, ciągnąc go w odpowiednim kierunku będzie się realizować opuszczanie i podnoszenie tkaniny.

Jeżeli musisz zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj i zdobądź pomocne info dodatkowo w podobnym portalu.

Bardzo dużą zaletą rolet jest to, że można je zainstalować nie tylko w pozycji pionowej, lecz również pod różnymi kątami.


Różne notki

Rolety czy żaluzje - na co się zdecydować?

kliknij
Oprawcowane przez: Steve Parker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Szykowna dekoracja okien przydaje wnętrzu atrakcyjnego stylu. Dobrze zaprojektowane zdobienia okien mogą stanowić dopełnienie wystroju mieszkania. Jednym z dziś najpopularniejszych składników dekoracji okiennych są rolety rzymskie.

Rolety do okien dachowych mają podobną budowę do rolet pionowych, różnią się jedynie prowadnicą - W tej odmianie rolet prowadnice mają specjalną budowę, dzięki jakiej roleta nie powinna wypadać podczas zasłaniania i odsuwania. Rolety doskonale będą się sprawdzać w każdym pomieszczeniu, czy jest to sypialnia, kuchnia czy też salon. Dzięki dużym możliwościom na zrobienie będą również stanowić świetny element do dekoracji, dobrze dopasowane potrafią naprawdę interesująco poprawić wygląd wnętrza.
2020-12-03 19:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.