Rolety w dekoracji okien

Wykorzystanie w oknach i rolet, a także firan ma duże atuty. Zależnie od tego, jak bardzo chcemy się ukryć przed spojrzeniem ciekawskich sąsiadów, można opuścić roletę czy zasunąć jedynie leciutko prześwitujące firany. Rolety mogą być modną jak też interesującą alternatywą dla firanek.

Takowa dekoracja okna nadaje się tak do salonu oraz kuchni, jak też pokoju dziecięcego. Fotorolety dziecięce jakie oferują aktualnie sklepy występują w tysiącach wzorów - przekonaj się sam: .

fotoroleta
Na podstawie danych z: http://fivaro.pl
Rolety powstrzymują promienie słoneczne, dzięki temu we wnętrzach jest chłodniej oraz ciemniej. Taka ozdoba okna nie osłania jednakże przed promieniami słońca tak skutecznie jak rolety zewnętrzne lub markizy. Rolety zwykle powodują fragmentaryczne zacienienie, a tylko niektóre z nich mogą dać całkowite zaciemnienie wnętrza. Produkowane są z rozmaitych tkanin: bawełnianych czy z włókna szklanego. Dekoracja okien w formie rolet może przydać pomieszczeniu nowego charakteru. Warto przemyśleć jaką funkcję ma pełnić nasza roleta: czy ma być jedynie estetyczną ozdobą okna, a może także chronić przed promieniami słonecznymi? Najodpowiedniej, jeśli roleta będzie łączyć obydwie te funkcje.

Rolety standardowe. Wykonuje się je z impregnowanego poliestru. Charakteryzuje się on ogromną trwałością – nie strzępi się, nie blaknie, jest również zmywalny, dzięki czemu łatwo będzie utrzymać go w schludności. Materiał jest zrolowany na wałku ze sprężyną ukrytym w aluminiowej listwie w górnej części okna. W bardzo wielu wzorach ruch rolety odbywa się po bocznych prowadnicach. Pozwalają one na gładki ruch rolety i ustawienie jej w opcjonalnym miejscu. Jedynie w najprostszych wzorach nie ma prowadnic, natomiast roletę możemy zatrzymać w paru pozycjach za pomocą haczyków zaczepianych o mocowania zamontowane do boków framugi.


Różne notki

Fotorolety w aranżacji wnętrz domu

Fotorolety w salonie
Oprawcowane przez: fivaro.pl
Na podstawie danych z: fivaro.pl
Rozwiązania dekoracyjne do domów i mieszkań to coś, w czym sporo marek się specjalizuje. Świetnie przygotowane rozwiązania w zakresie osłon na okna są w szczególności niezwykle zróżnicowane. Znacznym zachęceniem cieszą się najbardziej wyszukane projekty obejmujące rolety okienne z drukowaną fotografią. Dzięki temu można w każdym pomieszczeniu stworzyć rewelacyjny klimat, jaki na długo pozostanie w pamięci odwiedzających gości.

Fotorolety Fivaro.pl
Na podstawie danych z: http://fivaro.pl/
Rolety zaciemniające. Wytwarza się je także z poliestru, z tym iż jedną ze stron pokrywa się srebrzystą lub białą powłoką odbijającą światło a także promieniowanie cieplne. Dzięki owej warstwie roleta, nawet jasna, umożliwia całkowite zaciemnienie wnętrza. Podobnie jak w standardowych, rolety poruszają się po prowadnicach. Ciekawym rozwiązaniem jest roleta podwójna: do ochrony przed słońcem służy część rolety z materiału transparentnego, do zaciemnienia wnętrza – rozwijamy drugą, nieprzepuszczającą blasku słońca.
2019-04-18 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.