Płytki ceramiczne jako jedyne w swoim rodzaju rozstrzygnięcie

Jedną z trudności, z jakimi borykamy się przy aranżacji domu, jest dobór glazury do łazienki i kuchni. Płytki ceramiczne to świetne rozstrzygnięcie w tych pomieszczeniach, w jakich ściany i posadzki mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na charakter owych pomieszczeń, nieodzowne jest także zachowanie schludności.
filiżanka kawy
Oprawcowane przez: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


oferty
Oprawcowane przez: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Röben Polska Sp. z o.o.


Płytki kuchenne powinna cechować duża kategoria ścieralności Matowa przestrzeń płytek ma mniejszą śliskość i jest bardziej bezpieczna. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki wytrzymałe na kwasy spożywcze i barwniki, również znaczna odporność na uderzenia i na duże temperatury.


Dobór płytek ceramicznych do pomieszczenia jest zależny od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W toalecie największym zagrożeniem bywa wilgotność, wobec tego jest możliwość sobie w niej pozwolić na luksusowe wykończenia kamienne. Nie sprawdzi się natomiast klinkier, jaki ma skłonności do sporządzania przebarwień pod wpływem wilgoci łazienki. płytki hiszpańskie - internetowa: sprawdź mega ofertę płytki hiszpańskie - do łazienki muszą być wodoszczelne, mieć antypoślizgową nawierzchnię.


Wypada mieć na uwadze, że zabarwienia rozmaitych serii produkcji nie zawsze są bliźniacze. Chociaż kolor jest mieszany wedle tej samej formuły, po wypaleniu w piecu może się minimalnie różnić barwą od różnych partii. Lepiej nie zestawiać płytek różnych producentów, zwłaszcza w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą posiadały różną grubość i inne wymiary.
Wolno łączyć mozaikę szklaną i gres, bądź inne kontrastowe półprodukty, trzeba się natomiast liczyć z powikłaniami przy układaniu i niedopasowaniem rozmiarów. Powinno się wyszukiwać płytek rektyfikowanych, jakich kanty są polerowane po procesie produkcji.
2018-07-11 16:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.