Używanie światła led pozwala zaoszczędzić prąd, płacić mniejsze rachunki oraz ochraniać środowisko naturalne.

Rewolucja technologiczna, która miała miejsce w XIX wieku przyniosła ważne zmiany nie jedynie dla ogółu społeczeństwa. Pojawiły się ważne wynalazki, które zmieniły model pracy oraz przekształciły całe struktury społeczne. Jednym z takich wielkich osiągnięć naukowo-technicznych była maszyna parowa oraz jej zastosowanie w przemyśle. Jednak nie miałoby to większego znaczenia, gdyby nie wynalezienie sporo mniejszej rzeczy. W 1879 roku Thomas Edison wynalazł żarówkę, niewielkie urządzenie , które oświetla miejsce pracy, co pozwoliło w duży sposób wydłużyć czas pracy przez to, że przestał on być uzależniony od światła słonecznego albo uciążliwych i niebezpiecznych lampek oliwnych.
Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój technologii związanych z żarówkami, począwszy od najprostszych modeli żarówek, w których montowano włókna węglowe a następnie włókna bambusowe jak również inne, mające zwiększać ich trwałość i zapewnić długie działanie.

żarówka
Oprawcowane przez: Jaroslav Dvorský
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecne żarówki led oczywiście już dawno wyprzedziły pod względem wykorzystania i długowieczności te pierwsze modele, wynalezione w dziewiętnastym wieku. Ich rozwój polegał na powiększeniu mocy, z jaką świeciły, wydłużeniu czasu, po którym się spalały oraz na zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej niezbędnej do jej rozgrzania. Doprowadziło to do powstania żarówek energooszczędnych. Te nowo odkryte żarówki były o osiemdziesiąt % bardziej oszczędne względem tych tradycyjnych. Więcej nawet - ich trwałość szacuje się na pięć do sześciu lat oraz można a nawet należy je zutylizować, ponieważ stwarzane w nich światło powstaje przy pomocy rtęci, która jest mocno szkodliwa dla zdrowia.

Różne notki

Spraw aby twoje pomieszczenia stały się nietuzinkowe

tkaniny
Oprawcowane przez: Ron Frazier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ciekwae wnętrza to przede wszystkim zachwycający design. Dobrze jest zastosować połączenie tradycyjności z innowacjami, oczywiście w najlepszym tonie. Doskonale pasują tutaj elektryczne kominki.


Niesłychaną popularnością cieszyły się od dawien dawna kominki.


Kolejnym niezwykle ważnym i istotnym wynalazkiem stały się żarówki led. Znane od ponad 30 lat, są stosowane przykładowo w sprzęcie hi-fi, także reklamy korzystają z technologii led. Sporo naukowców mówi, że jest to najlepsza i najkorzystniejsza metoda oświetleniowa i ta technologia będzie w przyszłości cały czas rozwijana i doskonalona. Ciągły rozwój żarówek powiązany jest z mocą owego oświetlenia, które przez cały czas zwiększa się, tak że teraz w warunkach laboratoryjnych udało się wynaleźć żarówkę led o mocy 250 v.

Chcesz przejrzeć więcej na zbliżony temat? Żaden kłopot. Wystarczy wyłącznie wejść na wskazane hiperłącze do strony i przeniesiesz się na inną stronę.

Teraz są żarówki led gu10, 5 v, 6 v lub nawet 2 v i 3 v. Można również zaopatrywać się w łańcuszki żarówek, zwane inaczej led rgb. Zazwyczaj możemy zobaczyć je na choinkach i w oknach z okazji świąt Bożego Narodzenia.


Stosowanie żarówek led pozwoli zaoszczędzić prąd, co przełoży się na mniejsze rachunki, a tym samym dzięki tej technologii dbamy o środowisko naturalne.
2018-10-27 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.