Łaźnia we własnym domu – dowiedz się, w jaki sposób to zrobić

Sauny są obecnie coraz bardziej doceniane. Ludzie z większą częstotliwością korzystają z atutów, które dają, chodząc do gabinetów bądź rozmaitego rodzaju centrów zdrowia. Wzrasta także zainteresowanie projektowaniem łaźni we własnym domu.
zobacz
Oprawcowane przez: Artur Potosi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli i ty rozważasz taki pomysł, powinieneś pamiętać o paru regułach, które są istotne, gdy masz w planie projektowanie sauny. Nade wszystko pomieszczenie musi mieć odpowiednią wentylację, jaka będzie mogła odprowadzać zbierającą się parę wodną. Może to być także okno, gdy uważamy, że nasz kanał wentylacyjny nie jest dostateczny. Po drugie w pobliżu sauny, a najlepiej obok niej, musi być prysznic albo wanna, gdyż po korzystaniu z sauny musimy natychmiast schłodzić swoje ciało. Możemy to zrobić przez zanurzenie się w wannie bądź skorzystanie z prysznica, dlatego naprawdę nie obejdzie się bez bieżącej wody.

Różne notki

Jak ładnie i praktycznie urządzić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

łazienka, wanna, luksus
Oprawcowane przez: Sofitel Dubai Downtown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie spędza się dużą część doby. Sporo czasu zabierają nie tylko rutynowe czynności higieniczne, ale również relaksowanie się, które w łazience właśnie może by bardzo efektywne. Bardzo dużo zależ jednak od faktu, jak się to pomieszczenie zorganizuje. Bywa tak, że posiada się do dyspozycji niezwykle małą powierzchnię, nie dającą dużego pola do popisu. Tak jest w szczególności na blokowiskach, gdzie wnętrza mające być łazienkami praktycznie w żadnym przypadku nie są duże. W pomieszczeniach tego rodzaju wykorzystuje się różnego rodzaju zabiegi dla uzyskania dodatkowego miejsca. Do tych czynności należy między innymi przeniesienie pralki z łazienki do kuchni, dzięki czemu otrzymuje się dodatkowe miejsce. Ponadto w mieszkaniach w blokach często występuje łazienka i toaleta jako dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie niezbyt funkcjonalne i wielu ludzi dąży do tego, by te dwa pomieszczenia ze sobą połączyć.


Jeżeli wybierzemy prysznic, warto jest pomyśleć nad deszczownicą, dającą o wiele większy komfort kąpieli. Trzecią istotną regułą jest dobór właściwego drewna. Musi być wytrzymałe na wilgoć, w innym wypadku nasza sauna długo nie wytrzyma, przez co jedynie stracimy gotówkę. Jakie drzewa można zastosować? To np. świerk skandynawski, który świetnie nadaje się do takich zastosowań. Nie można też zapomnieć o oświetleniu, najlepiej takim, jakie tworzy miły, nastrojowy klimat. Najlepiej sprawdza się oświetlenie zainstalowane pod ławkami do siedzenia. Jeśli nie chcesz sam projektować łaźni, możesz zamówić sauny na wymiar (strona www).

Sauna parowa
Oprawcowane przez: Hotel Arthur
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pasują do konkretnego wnętrza i klienci mogą indywidualnie określić, jaki rodzaj drewna ma być użyty lub jak mają być ustawione ławy. Przed podjęciem decyzji dobrze jest zaznajomić się z przykładowymi realizacjami, by orientować się, spośród jakich możliwości można wybrać. Ludzie coraz chętniej poddają się zbawiennemu działaniu sauny, doceniając korzyści, które przynosi dla zdrowia. Przemienne zimne i ciepłe bodźce pozwalają między innymi usunąć toksyny z organizmu, dotlenić skórę, dogodnie wpłynąć na układ krążenia i na cały organizm. Muszą z niej zrezygnować jedynie osoby cierpiące na trądzik różowaty, mające przewlekłe schorzenia, takie jak padaczka bądź problemy z wątrobą czy nerkami. Pozostali chętni mogą bez przeszkód chodzić na saunę, z każdym dniem ciesząc się coraz lepszym zdrowiem.
2019-02-12 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.