Interesujące wykorzystanie szkła w domach i mieszkaniach

Jeżeli szukamy ciekawych i praktycznych materiałów wykończeniowych do swego mieszkania czy domu, niezaprzeczalnie powinniśmy zwrócić uwagę na szkło. Wbrew pozorom sposobów jest bardzo wiele.
szkło
Oprawcowane przez: Alex Pepperhill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Szkło w domu może spełniać nie tylko funkcje dekoracyjne, lecz również użyteczne. Świetną ozdobę może stanowić przede wszystkim szkło (zapraszam tutaj...) ornamentowe. Artystycznie tłoczony wzór może zmienić zwyczajną, standardową taflę w unikalne arcydzieło sztuki praktycznej. W pomieszczeniach domowych może mieć niezwykle dużo różnorodnych zastosowań, np. jako ścianka działowa. Szkło produkuje się w hutach w bardzo wysokich temperaturach. Może być ono dostosowane w zależności od oczekiwań. Należy pamiętać także, iż nie każdy typ szkła jest subtelny i łatwo podlega zniszczeniom. Obecnie stosowanych jest bardzo dużo różnorodnych możliwości wyrobu szkła, którego stłuczenie jest niezwykle trudne. Wzmocnienie szkła jest możliwe poprzez dodatnie tworzyw sztucznych.

Różne notki

Drzwi do środka mieszkania

drzwi wewnętrzne
Oprawcowane przez: INVADO
Na podstawie danych z: INVADO
Kiedy zaczynamy przygotowywać nasze mieszkanie do tego, żeby w nim mieszkać bardzo ważnym elementem są drzwi. Choć wydaje się, że wybór jest łatwy, bo musimy wybrać po prostu drzwi w dobrym rozmiarze, to gdy już weźmiemy się za wybieranie owych drzwi pojawiają się rozliczne kłopoty. Nagle okazuje się, że nie wiemy, czy chcemy, by drzwi wewnętrzne miały szybki czy nie.


szkło
Oprawcowane przez: włodi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najczęściej szkło we wnętrzach występuje w przypadku drzwi wewnętrznych. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie matowych drzwi do łazienki, jakie nie tylko niezawodnie wyglądają, ale jednocześnie gwarantują pełną prywatność. Coraz częściej jednak szkło (vitrier.pl/) stosowane jest jako drzwi zewnętrzne. Osoby, które planują wdrożyć takie rozwiązanie, a jednocześnie obawiają się o odporność drzwi, muszą wiedzieć, iż tafle szkła w takich przypadkach są niezwykle solidne, odporne, niekiedy wręcz podwójne. Znacznie częściej stosowane są również szklane ścianki działowe, które również wytwarzane są z bardzo solidnego i odpornego szkła. Niemałym zainteresowaniem cieszą się także szklane schody, które o wiele częściej stosowane są zamiast tradycyjnych tworzyw takich jak na przykład drewno. Szklane stopnie są przede wszystkim bardzo dekoracyjne, chociaż znacznie rzadziej spotykane. Być może właśnie dlatego wydają się tak ciekawe i piękne. Szklane stopnie wykonane są z kilkuwarstwowego, laminowanego szkła.

Zabarwienie i ozdoby, tak jak w przypadku innych szklanych motywów ozdobnych, w ogromnej mierze zależą przede wszystkim od pomysłowości zamawiającego lub projektanta. Niestety, staranność, z którą powinny być wykonane schody szklane, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo, przekłada się również na ich cenę.
2018-09-03 13:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.