Rozsądnie dobrane meble w naszym mieszkaniu

Większość z nas zmaga się z dość dużym problemem braku miejsca na wszystkie swoje rzeczy, niewystarczającą ilością mebli, czy zwyczajnie niewystarczającą wolną przestrzenią.
salon
Oprawcowane przez: OKNOPLAST-Kraków
Na podstawie danych z: OKNOPLAST-Kraków


płytki elewacyjne
Oprawcowane przez: Thomas Quine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Największy problem przeważnie mają osoby rezydujące w mieszkaniach , które mają niewielki metraż.


Żeby zaradzić tego typu problemom przestrzeń w pokoju trzeba zagospodarować w sposób bardzo przemyślany. Nieduże pokoje dzienne będące jednocześnie pokojami sypialnianymi, zwykle wyposaża się w szafę, komodę, półki... Telewizor wiesza się na ścianie, by zaoszczędzić przestrzeń, którą wykorzystalibyśmy stawiając pod niego półeczkę. Do tego dodajemy narożnik tapicerowany i wystrój mamy jak znalazł. Paradoksalnie niewiele osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ często w małych mieszkaniach mamy istną zbieraniną mebli. Kobiecie spodobał się fotel w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara szafka znaleziona na targu staroci, a dziecko nie może wyobrazić sobie codziennej rozrywki bez ogromnej pomarańczowej pufy. Taki stan rzeczy nie przynosi nic dobrego, bo takimi wyborami tylko dokładamy sobie niepotrzebnych gratów, a funkcjonalności nie ma w tym niemal żadnej. Naprawdę nie trzeba dużych nakładów finansowych, żeby optycznie zwiększyć pokój i uczynić go bardziej funkcjonalnym. Za przykład weźmy narożnik tapicerowany, który w ciągu dnia służy za miejsce, w którym |możemy przyjąć znajomych, poleżeć z kubkiem kawy, poczytać gazetę, a na noc rozłożymy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem nieźle prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znów mamy więcej miejsca na realizowanie swoich obowiązków, czy granie z rodziną w gry edukacyjne.
Nie potrzeba architekta, czy ekipy budowlanej do zburzenia ścian, żeby nasze mieszkanie pomimo nie zwiększającego się metrażu stało się bardziej przestronne. Wystarczy kilka sensownych zabiegów i będziemy mogli korzystać z większej przestrzeni.
2018-01-18 10:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.