Rozsądnie dobrane meble w naszym mieszkaniu

Większość z nas zmaga się z dość dużym problemem braku miejsca na wszystkie swoje rzeczy, niewystarczającą ilością mebli, czy zwyczajnie niewystarczającą wolną przestrzenią.


salon
Oprawcowane przez: OKNOPLAST-Kraków
Na podstawie danych z: OKNOPLAST-Kraków


Różne notki

Czy zaznaczymy jak wyglądają nowoczesne fotele?

nowoczesne fotele
Jeżeli udamy się do sklepu meblowego, to prędko dowiemy się, że do wybrania posiadamy naprawdę dużo różnorakich mebli. Mamy szansę je więc spokojnie dobrać do siebie pod kątem wymiaru, barwy czy kształtu, a to wszystko spowoduje, że przez nie będziemy mogli w niesamowity sposób zaaranżować całe nasze mieszkanie.


płytki elewacyjne
Oprawcowane przez: Thomas Quine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Największy problem przeważnie mają osoby rezydujące w mieszkaniach , które mają niewielki metraż.


Żeby zaradzić tego typu problemom przestrzeń w pokoju trzeba zagospodarować w sposób bardzo przemyślany. Nieduże pokoje dzienne będące jednocześnie pokojami sypialnianymi, zwykle wyposaża się w szafę, komodę, półki... Telewizor wiesza się na ścianie, by zaoszczędzić przestrzeń, którą wykorzystalibyśmy stawiając pod niego półeczkę. Do tego dodajemy narożnik tapicerowany i wystrój mamy jak znalazł. Paradoksalnie niewiele osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ często w małych mieszkaniach mamy istną zbieraniną mebli. Kobiecie spodobał się fotel w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara szafka znaleziona na targu staroci, a dziecko nie może wyobrazić sobie codziennej rozrywki bez ogromnej pomarańczowej pufy. Taki stan rzeczy nie przynosi nic dobrego, bo takimi wyborami tylko dokładamy sobie niepotrzebnych gratów, a funkcjonalności nie ma w tym niemal żadnej.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił - kliknij odnośnik do strony, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Naprawdę nie trzeba dużych nakładów finansowych, żeby optycznie zwiększyć pokój i uczynić go bardziej funkcjonalnym. Za przykład weźmy narożnik tapicerowany, który w ciągu dnia służy za miejsce, w którym |możemy przyjąć znajomych, poleżeć z kubkiem kawy, poczytać gazetę, a na noc rozłożymy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem nieźle prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znów mamy więcej miejsca na realizowanie swoich obowiązków, czy granie z rodziną w gry edukacyjne.


Nie potrzeba architekta, czy ekipy budowlanej do zburzenia ścian, żeby nasze mieszkanie pomimo nie zwiększającego się metrażu stało się bardziej przestronne.

Jeżeli po przeczytaniu prezentowanego tekstu będziesz pragnął zgłębić dane na omawiany temat, to pomocne omówienie niesamowicie Ci pomoże - chodź i zobacz!

Wystarczy kilka sensownych zabiegów i będziemy mogli korzystać z większej przestrzeni.
2020-01-20 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.