Nowoczesne zakupy to dziś podstawa. Jakie istnieją dobre narzędzia do tego celu?

E-procurement, hasło dla wielu ludzi obcobrzmiące, to zwykłe zakupy robione drogą elektroniczną. Taką innowacyjną formę składania zamówień spotkać możemy nie jedynie w przypadku przedsiębiorstw. Korzystają z niej także w administracji publicznej. Mimo tego iż, wdrażanie tego systemu trwa długo, to jednak gwarantuje to tyle plusów, iż warto poznać, o co w tym chodzi. To świetne rozwiązanie dla osób, dla których ważne są mniejsze koszty kupna, a przy tym szybsza obsługa i mniejsze zaangażowanie ludzi w obsługę transakcji.

Zakupy online
Oprawcowane przez: Jorge Franganillo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wprowadzenie e-procurement w przedsiębiorstwach jest już czymś zwyczajnym, to sprawia bowiem, iż właściciele firm dostają bardzo wiele. Każdy na pewno chce, żeby jego firma nie przynosiła strat, a tam gdzie się da, aby przynosiła zyski (www). Tak jest właśnie w tej sytuacji, jest możliwe by zmniejszyć koszty tworzenia produktów i usług, a dzięki temu podnieść zysk z ich sprzedaży. Dlatego właśnie szuka się tańszych produktów oraz usług na ryku.


Różne notki

Programy komputerowe, które mogą być przydatne w przedsiębiorstwie

dokumenty
Oprawcowane przez: Pete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo do właściwej pracy potrzebuje nie tylko typowych dla jej działalności sprzętów, ale też programów komputerowych. Solidnie wyposażone biuro i porządne oprogramowanie zainstalowane na komputerach to często prawdziwy klucz do sukcesu. Na jakie opcje postawić? Które oprogramowanie może być wyjątkowo pomocne? Jednym z rodzajów oprogramowania, które w bardzo wielu przedsiębiorstwach, jest program do inwentaryzacji.
Wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej oraz większe standardy pożytkowania środków publicznych spowodowały, że również w administracji publicznej jest już inny sposób wydatkowania środków. Zauważono jak widać wersji bardziej skomplikowanych systemów do zarządzania zakupami w firmie albo urzędzie (poznaj więcej). Jednocześnie, choć urzędnicy i właściciele firm częściej dyskutują o e-procurement, to takie rozwiązania nadal napotykają liczne trudności.

Niby prosto można obejść przeszkody, jak przyzwyczajenie do tradycyjnego procesu zakupowego, lecz już kolejne rzeczy są bardziej problematyczne. Mówimy tu przykładowo o małej ilości pieniędzy, a takim wydatkiem może być podpis elektroniczny czy brak wypracowanych standardów w komunikacji elektronicznej. To bariery, które przeszkadzają w pełnym rozwoju e-procurement.
2018-02-05 11:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.