Jak często wymieniać filtry w aucie? Przewodnik dla każdego człowieka

Filtry to podstawowe części eksploatacyjne każdego samochodu, a ich regularna wymiana jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Często jednak występują nieścisłości, kiedy dokonać wymiany filtrów a przede wszystkim jak to zrobić? Zapraszamy więc do lektury naszego zwięzłego przewodnika.

Filtry paliwa Jak łatwo się domyślić, filtr paliwa odpowiada za filtrację benzyny. Filtr ów jest szczególnie istotny w przypadku silników wysokoprężnych, choć oczywiście właściciele „benzyniaków” też powinni o nim pamiętać. W motorach diesla montuje się bowiem specjalne narzędzia wysokociśnieniowe, jakie wymagają "czystego" paliwa. Na rynku istnieje parę rodzajów filtra paliwa (sprawdź IOW TRADE). Na przykład, w silnikach benzynowych zwykle używane są siatkowe filtry zabezpieczające a także nieduże papierowe filtry przewodowe. Dokładność oczyszczania paliwa zależy od typu zastosowanego materiału.

Auto
Oprawcowane przez: Marcus Balcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co do umiejscowienia filtra paliwa w aucie, najczęściej montowany jest on pomiędzy pompą zasilającą a wtryskiwaczami, jest to jednakże kwestia indywidualna oraz zależy od modelu pojazdu. Filtry paliwa musimy wymieniać co okres określony w instrukcji obsługi czterokołowca (najczęściej przebieg w przedziale 15-50 tys. kilometrów). Filtr paliwa to fragment przystępny cenowo, jego cena kształtuje się na wysokości kilkudziesięciu złotych. W wypadku dużej części modeli aut wymiana jest nieskomplikowana i można dokonywać jej samemu. Wskazówka – przed montażem spójrzmy na celowo uwydatnione strzałki na filtrze, dadzą nam one informacje o kierunku transferu paliwa.


Różne notki

Jak się sprawuje Ford Focus MK2? Jakie ma regularnie spotykane mankamenty, co się w nim może zepsuć?

kierownica samochodu
Oprawcowane przez: Mario von Berg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ford Focus w wersji MK2 zadebiutował w 2005 roku. Opinie o tym aucie mogły być skrajnie, mnóstwo osób było zadowolonych, druga część mówiła o znacznym rozczarowaniu. Bez wątpienia ten typ Focusa przyzwyczaił do podobnych modeli konkurencji. Niestety, bo zjawiskowe nadwozie rekompensowało nawet wiele awarii wcześniejszej wersji…

Filtry oleju
Filtr oleju odpowiedzialny jest za filtrację oleju jak też likwidację zanieczyszczeń, powstających w silniku w czasie pracy. Są to zatem pozostałości po niespalonym paliwie, pył z powietrza lub cząstki metali. Nie każde zanieczyszczenia z powietrza przefiltruje filtr powietrza, filtr olefiltr S - Performancewinien zatem niejako korygować jego pracę. W sklepach motoryzacyjnych można dostać wiele rodzajów filtrów oleju, ponieważ każdy silnik posiada własną, unikatową konstrukcję i potrzebuje innego filtra oleju. Aby dobrać odpowiedni filtr oleju musimy skorzystać z katalogów internetowych. Zachęcamy do zakupu filtrów oleju znanych, producentów, którzy zapewniają wysoką jakość filtracji. Słusznym zwyczajem jest wymiana filtra oleju wespół z olejem oraz uszczelką korka spustowego.
2019-11-09 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.