Czy niezłym rozwiązaniem będzie wybór schodów z buku?

Schody zrobić można z jakiegokolwiek typu drewna. Często zastanawiamy się nad kolorem drewna oraz nad jego gatunkiem. Każdy człowiek pracujący z drewnem twierdzi, że z każdego typu można wykonać doskonałe schody.


Ale drewno sosnowe nie jest dobrym wyborem, aby zrobić schody drewniane.
aranżacja łazienki
Oprawcowane przez: Sanitec KOŁO
Na podstawie danych z: http://echopr.pl/PRASA/seria_quattro_marki_kolo.jpg


Jest ono niezwykle miękkie. Z kolei drewno z buku jest wrażliwe na zawilgocenie i ma preferencje do odkształceń. Idealne na schody z drewna są rodzaje twarde (dąb lub rodzaje egzotyczne). Nie wszyscy wiedzą jednak, że duże znaczenie ma również wykończenie drewna. Lakier na schodach zwiększa wytrzymałość drewna na ścieranie, ale sam również mógłby ulegać powierzchownym porysowaniom. Drewno na schody nie powinno być identyczne jak podłoga. Korzystniej jest gdy schody kontrastują z podłogą.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnie porywającego na podnoszony w tym miejscu temat, to kliknij oraz spójrz na tekst (http://youtube.com/watch?v=SyN2QbwYplI) wspomnianego artykułu.

W małym dwukondygnacyjnym mieszkaniu znakomicie będą się sprawdzać gotowe schody spiralne. Tego typu schody mogą zająć najmniej miejsca, a skończone drewnem prezentują się niezwykle pięknie. Przeważnie nie posiadają one podstopnic i to może im nadawać interesujący wygląd. Schody spiralne nie są właściwym rozwiązaniem w domach, gdzie są niewielkie dzieci i osoby starsze z ograniczoną sprawnością.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link lampa wisząca dla dzieci.

Stopnie mają zmienny kształt i bardzo często są zamontowane dosyć wysoko. Znacznie korzystniejszym wyjściem będą mocne schody drewniane kładzione na beton.


Schody z drewna bukowego dobrze się komponują z dużą ilością mebli oraz elementów domowego oprzyrządowania. Przybierają one przyjemną dla oczu barwę. Doskonale wyglądają w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Takie schody są wytrzymałe na działanie wilgoci.
Ogromnym defektem schodów bukowych jest mała odporność na starcie. Więc tego typu schody nadają się w obiektach o małej sile używania.
2019-11-07 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.