Czym zajmuje się introligator?

Czym zajmuje się introligator? Co fabrykuje się w introligatorni? Jak trzeba przygotować się do tego rzemiosła? Jakie cechy są konieczne ażeby być usatysfakcjonowanym z takiej pracy?


Introligatorstwo to nie łatwy lecz i bardzo ciekawy zawód. Praca (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html) w ogromnej introligatorni wymaga sporej uwagi. Przygotowaniem do tego zajęcia są kursy albo zawodowe szkoły introligatorskie. Introligator powinien umieć obsłużyć przyrządy używane podczas oprawiania i zszywania książek. Introligatornia jest miejscem, w którym ze sterty kartek, powstają nowiuteńkie książki. Introligator Łódź to osoba, która tworzy książki, w takim sensie, iż nadaje im należytą formę. Książki wyprzedawane w księgarniach, mogą być klejone lub zszywane. Ta druga metoda łączenia ze sobą kartek, jest o wiele skuteczniejsza. Zszywane publikacje piękniej wyglądają jak też nie rozpadną się na skutek wieloletniego używania. Pracownicy introligatorni nie zajmują się wyłącznie oklejaniem jak też składaniem nowiuteńkich publikacji.


czas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Praktyczne przyrządy kuchenne

zwilling noże
Oprawcowane przez: Bitterroot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W każdej kuchni znajdują się różne sprzęty. Zaliczmy do nich lodówki, kuchni elektryczne czy też na gaz oraz piekarniki. W praktycznie każdej kuchni stoją również kuchenki mikrofalowe i tostery oraz miksery, a także różne inne elektryczne sprzęty.


Introligatornie są miejscami, w których produkuje się rozmaite dekoracyjne artykuły papiernicze. Tu powstają grube, zszywane albumy na zdjęcia, komponujące się z wielu grubych kart. W introligatorniach wytwarza się też rozmaitego rodzaju notatniki, terminarze itp. Praca introligatora to dokładne łączenie ze sobą wielu elementów, w jedną całość. Introligatorstwo nie jest to praca (zobacz https://www.eena.pl/specjalisci-oferty-pracy.html) dla szybkich.


To też praca wymagająca sporego wysiłku cielesnego. Zszywanie publikacji nie jest łatwe, szczególnie kiedy trzeba scalić wiele części w jeden gruby wolumen.


introligator
2018-06-26 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.