Fototapeta akcentuje styl w mieszkaniu

Fototapety przeżywają drugą młodość. Takowe dekoracje ścian były trendy w latach 80-tych oraz 90-tych. I aktualnie powracają. Jak za pomocą fototapety podkreślić charakter mieszkania?


fototapeta w kuchni
Oprawcowane przez: Jun Ye
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne notki

Spraw, aby twe przedszkole stało się bezpieczne

miasto
Oprawcowane przez: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Na podstawie danych z: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Otwarcie swojego punktu przedszkolnego nie jest łatwą kwestią. I nie chodzi tu tylko o właściwy dobór personelu, chociaż ten jest niezwykle ważny. Chodzi tu także o dobór najwyższej klasy wyposażenia.


Wnętrza, w których przebywa sporo dzieci winny zostać z rozmysłem zaprojektowane.


Moda na fototapety zaczęła się w naszej ojczyźnie w czasach transformacji ustrojowej. Wypływała z chęci ucieczki przed szarą realnością. Fotografie pejzażów, lasów albo łąk ozdabiały ściany pomieszczeń. To wtenczas w zestawieniu z kiepską jakością materiałów stanowiło jednoznacznik kiczu, bezguścia. Niesławę fototapet "odkręcili" jednak posiadacze loftów. Trend powrócił do łask. Nurt sprzed lat obecnie podyktowany jest między innymi modą na to, co minęło. To nie jest jedyny powód, przez jaki fototapety zdobyły ponownie na wziętości. Powszechne jest dążenie rodaków do wyróżnienia się, podkreślenia nietuzinkowości.


dania
Oprawcowane przez: FolsomNatural
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Fototapety to błyskawiczna metoda na nadanie wnętrzu unikalnego stylu, ożywienie mieszkania. Tematyka zdobień jest rozmaita – zacząwszy od architektury miasta, poprzez przyrodę, a na fotografiach własnego autorstwa dopełniając. Motywami, które zwykle wybierane są przez klientów, są widoki, zarówno te z widokiem na morze, czyli bardzo klasyczne, jak również pejzaże miejskie. Widoki miast, dla przykładu Nowego Jorku czy też Londynu, z ich charakterystycznymi miejscami. Podczas wyboru trzeba kierować się przeznaczeniem wnętrza. Inny motyw wybierzemy do pokoju dziecka, inny do salonu, sypialni.


Coraz nagminniej spotykana jest fototapeta w kuchni a także umywalni, czyli w miejscach do tej pory wykluczonych. Fototapety kuchenne to np. Kolorowe akcenty, takie jak warzywa oraz owoce.
2018-01-17 14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.