Jeżeli chcemy, aby nasza kolekcja płyt z muzyką przetrwała, musimy ją właściwie zabezpieczyć przed uszkodzeniami

Jeżeli uwielbiamy piękną muzykę i mamy kolekcję starych winyli czy płyt CD, to powinniśmy ją porządnie zabezpieczyć. Jest to niezwykle ważne, gdyż porysowane płyty nie nadają się do użycia.
Odpowiednie przechowywanie kolekcji pozwoli nam korzystać z niej przez wiele lat.


koszulki na cd
Oprawcowane przez: Graham Hill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nośniki CD są dzisiaj dużo mniej popularne niż dawniej, jednak ciągle wiele osób trzyma na nich muzykę. Porządne koszulki na CD z pewnością pomogą ochronić kolekcję. W sieci bez problemu odnajdziemy bardzo dużo sklepów mających je w sprzedaży. Możemy zakupić koszulki (zobaczysz) z papieru albo plastikowe w zależności od tego, w jaki sposób chcemy trzymać płyty. Koszulki na CD są wygodne, ponieważ nie zabierają dużo przestrzeni. Jeżeli trzymamy płyty na ten przykład w specjalistycznym segregatorze, to koszulki - więcej o pełna treść mogą być znakomitym pomysłem.


Winyle są wrażliwsze niż nośniki CD, a zatem musimy o nie porządnie dbać. Jeżeli mamy cenną kolekcję, to warto nabyć odpowiednie okładki na winyle. Najpopularniejszym wyjściem są koperty kartonowe. Dużo osób wkłada również płyty w folię, żeby zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli więc potrzebne będą nam solidne okładki na winyle, to bez problemu dostaniemy je w sklepach online. Warto również pomyśleć o tym, by winyle trzymane były w bezpiecznym miejscu w mieszkaniu.
Płyty CD i winyle będą działać przez długie lata, jeśli należycie o nie zadbamy. Opłaca się więc nabyć porządne koszulki oraz inne artykuły, które nam pomogą w tym zadaniu.
2018-09-24 14:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.