Jak stworzyć swój własny sklep internetowy? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać? Co jest kluczowe?

Rynek e-commerce rozwija się niezwykle idealnie, tak jakby kryzys w tym obszarze nie zawitał. Każdego roku odnotowuje się więc wzrost, dzięki temu Polska lideruje w Europie Środkowej w tej dziedzinie. Dobrze z tego skorzystać, szczególnie, że tworzenie sklepów internetowych jest naprawdę dosyć proste. Wiele osób myśli, iż założenie sklepu online jest niezbyt skomplikowane. To poniekąd prawda, gdyż przy aktualnym poziomie technologicznym na pewno nie musi to wymagać wielkich inwestycji.

sklep internetowy
Oprawcowane przez: Emily Conwell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli, iż założenie sklepu internetowego jest bardzo proste - ideacto serwisy. To poniekąd prawda, gdyż przy obecnym poziomie technologicznym faktycznie nie musi to wymagać ogromnych inwestycji. Jednakowoż samo stworzenie sklepu, czyli początkowo “postawienie” sklepu na serwerze to jeszcze nic znacznego. Nim w sumie zaczniemy się zastanawiać nad kwestami technicznymi, należy pomyśleć nad tym, jaki posiadamy pomysł na sklep, czyli co mamy w planach sprzedawać, kto stanie się naszym klientem, skąd będziemy brać towar? Trzeba również sprawdzić konkurencję, ocenić mocne i słabe strony, a jednocześnie szanse oraz ryzyka rynkowe. Najłatwiej dotrzeć do reprezentantów grupy docelowej, dobrze wśród nich przeprowadzić ankietę lub badanie marketingowe. Bardzo ważna jest koncepcja. Chodzi po prostu o to, aby zanotować wszystkie myśli, jakie przychodzą nam do głowy. Wiadomo, że jest to mowa o myślach dotyczących naszego przyszłego interesu. Należy przygotować strategię marketingową w perspektywie minimum półrocznej, a przy tym powinniśmy uwzględnić różnego rodzaju czynniki, jakie będą decydowały o naszym przyszłym sukcesie.


Różne notki

Jaki rodzaj obuwia będzie popularny tej zimy?

buty
Oprawcowane przez: Robert Sheie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niezmiernie znaczącymi krokami zbliża się do nas pora roku, w której panują obiektywnie niskie temperatury - zima. Jest to przez wielu niesłychanie oczekiwany okres ze względu na śniegowe opady, które umożliwiają nam zaznanie szczególnych przeżyć. Jazda na nartach bądź snowboardzie stała się współcześnie czymś zupełnie normalnym, dzięki czemu możemy zapomnieć o otaczających nas kłopotach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.