Znak towarowy – metoda na to, by produkowane przez nas wyroby odróżniały się od tych konkurencji

Każdy przedsiębiorca, które oferuje najróżniejsze usługi bądź produkty pragnie, aby wyróżniały się one na rynku od tego samego rodzaju produktów lub usług, które oferują jednak inni przedsiębiorcy. To właśnie dlatego przedsiębiorcy stawiają na znak towarowy.


towar
Oprawcowane przez: shrinkin'violet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Znak towarowy to symbol o charakterze graficznym, który może być zastosowany do znakowania usług lub przedmiotów wytwarzanych przez wybranego przedsiębiorcę (jak dobrać znak towarowy). Znak towarowy ma do spełnienia równocześnie funkcję ochronną dla tychże usług bądź towarów. Zazwyczaj zamiast tego określenia używane jest sformułowanie „nazwa firmowa”, a aktualnie niezwykle często określenie to to zastępuje słowo „logo”. Nieraz producenci, którzy stosują nieuczciwe praktyki posuwają się do fałszywego oznaczania swoich usług lub produktów. W takim wypadku ma miejsce nieuczciwa konkurencja. Stosowana nieuczciwa konkurencja to chociażby podszywanie wytwarzanych produktów pod produkty znanych i cieszących się uznaniem klientów producentów. W konsekwencji nieuczciwej konkurencji szkody ponoszą nie tylko producenci pracujący uczciwie, ale także konsumenci.


firma
Oprawcowane przez: Enterprise Minnesota
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Celem znaku o charakterze towarowym jest zapewnienie ochrony towarów i usług przed nieuczciwymi przedsiębiorcami, którzy stawiają na na podrabianie produktów znanych marek - nieuczciwa konkurencja. Ale ochronie prawa podlegają także utwory muzyczne, literackie a nawet fotograficzne. W wypadku tych dzieł stosowane są prawa autorskie ochrona których jest możliwa od dawna. Prawa autorskie ochrona których jest stosowana podlegają ochronie na podstawie wprowadzonej w życie w 1994 roku ustawie mówiącej o prawie autorskim. Zgodnie z tym dokumentem osobom, które naruszają prawa autorskie grozi nawet odpowiedzialność karna (więcej pod tym linkiem). Każdy, kto chce więc zgodnie z prawem korzystać z utworów muzycznych, fotograficznych czy też literackich powinien wcześniej uzyskać na to zgodę od osoby, która jest autorem danego utworu. Oczywiście chodzi w tym wypadku o używanie dzieł publiczne, używanie dzieł w celach osobistych nie podlega przepisom przytoczonej ustawy. Słuchanie muzyki w domowym zaciszu nie jest związane z żadnymi konsekwencjami, nie należy także odprowadzać określonych opłat do Stowarzyszenia Autorów „ZaiKS”.

Czy wpisy opublikowane na tej witrynie lampy wiszące dla dzieci ogólnie Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to najedź tu.

o właśnie ta instytucja dba w Polsce o prawa autorskie artystów różnego rodzaju. Rola ZaiKS (super muzyka bez opłat zaiks) – u jest bardzo duża.
2018-12-17 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.