Jaką grubość może mieć najcieńsza sklejka lotnicza i do czego może być stosowana?

Sklejka jest niezwykle popularnym i często stosowanym surowcem. Znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim czy szkutnictwie. Można by ją stosunkowo łatwo formować, co pozwala na wykonywanie wielu różnych elementów.


wodoodporna sklejka lotnicza
Oprawcowane przez: INSTAL-PROJEKT
Na podstawie danych z: INSTAL-PROJEKT


Różne notki

Poszukujemy kołyski do sypialni najmłodszych które modele są popularne

Świeżo upieczeni rodzicie najczęściej mają kłopot z funkcjonalnym i niedrogim urządzeniem sypialni dla ich pociechy. Wiele firm na rynku oferuje pomoc, a firmowi eksperci służą radą oraz wskazówkami, związanych z ewentualną aranżacją wnętrza oraz kwestii doboru mebli. Wybierając określony styl zestawu, meble można samodzielnie wymieniać, ponieważ komplety nie są niemożliwe do zmiany. Koncepcja należy do zamawiających. Producent staje na wysokości zadania i w każdym sezonie stara się modyfikować swoje propozycje.


Jej specjalistyczny rodzaj, sklejka lotnicza, jest bardzo odporna, ponieważ jest wytwarzana z bardzo dużą precyzją. Jej poszczególne warstwy klejone są za pomocą wodoodpornego kleju. Niezwykle ważny jest fakt, że wodoodporna sklejka lotnicza może posiadać tylko 0,4 mm grubości i składać się z aż trzech warstw drewna. Zazwyczaj pochodzi ono z brzozy.

Kliknij ten odnośnik a odnajdziesz wskazówki z witryny przygotowane dla osób zaabsorbowanych omawianym w niniejszym materiale tematem.

Mimo specyficznej nazwy, sklejka ta dosyć rzadko jest wykorzystywana w przemyśle samolotowym. Jest ona używana przy remontach starych szybowców lub do produkcji mniej istotnych części.


Produkcja tego typu sklejki opiera się na wstępnej obróbce hydrotermicznej, czyszczeniu z łyka, a następnie m.in. skrawaniu oraz łączeniu wszystkich płatów. Gotowa sklejka lotnicza charakteryzuje się najwyższą klasą wykonania i dosyć niewielkim ciężarem. Tego typu sklejka ma jasną barwę, jednolitą kolorystykę oraz gładką powierzchnię. Jest bardzo prosta w obrabianiu i bardzo wytrzymała na odkształcenia. Wykorzystywana przy jej tworzenia żywica fenolowa charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie zimnej i wrzącej wody. Niezwykle ważny jest też fakt, że wodoodporna sklejka lotnicza jest odporna na różnorodnego typu warunki atmosferyczne. Może być wytwarzana w trzech klasach jakościowych oraz ma pozorną gęstość ok. 700 kg/m3.


Sprzedawana jest również jako sklejka modelarska w różnych rozmiarach w zakresie od ok. 1,2 do 1,5m. Jej cena jest zależna od grubości i wielkości płyty. modelarze oraz podmioty z meblami i tak ją zakupują.
2020-03-12 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.