Oddziaływanie przenośników na proces produkcji

Niektóre procesy produkcyjne żądają użycia transporterów łańcuchowych. przenośniki łańcuchowe są używane do przenoszenia składników o sporych gabarytach. Przeznaczone są zarówno do pracy wewnątrz, jak również na zewnątrz hali, w różnych warunkach pracy. Niewątpliwie ich najważniejszą cechą jest możliwość użycia łańcuchów wyposażonych w części składowe, do których można zainstalować różne specjalistyczne zaczepy, na których transportowany jest określony detal.

Promus.katowice.pl - Systemy transportu wewnętrznego
Na podstawie danych z: www.promus.katowice.pl
Transportery wykorzystujące łańcuchy są stosowane w miejscach, gdzie nie ma opcji wdrożenia podstawowych przenośników taśmowych. Przenośniki łańcuchowe mają rozległe zastosowanie w sprzęganiu pojedynczych odcinków linii technologicznych w całokształt, a także w ciągach magazynowych. Podobne urządzenia wykorzystywane są głównie do transferowania palet, skrzyń oraz kontenerów plastikowych. Elementami przenoszącymi są tutaj łańcuchy znajdujące się w specjalnych prowadnicach które są wykonane z tworzywa sztucznego, o znacznej trwałości na ucisk i wytarcie. Dzięki swej zbitej, bardzo wytrzymałej konstrukcji, perfekcyjnie sprawdzają się w transporcie pojedynczych, dużych i ciężkich ekwipunków. Przenośniki łańcuchowe stosowane są do przenoszenia bardzo ciężkich towarów o znacznych gabarytach. Bardzo często używane są do przenoszenia skrzyń ze stali, pojemników, palet lub bardzo dużych zwartych elementów.

Przenośnik wibracyjny z kolei, jest używany do transferu materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do wyposażenia kruszarek i młynów w kamieniołomach a także cementowniach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.