Jak wyekwipować małą sypialnię?

W jaki sposób urządzić niedużą sypialnię? To, iż na sypialnię przeznaczamy zazwyczaj najmniejszy pokój, szczególnie w niewielkim domku, nie należy do rzadkości.


Lecz nawet mikroskopijne pomieszczenie możesz urządzić całkiem funkcjonalnie jak też interesująco.


Przystępując do planowania takiego wnętrza, wpierw wyraźnie określmy, jakie meble będą niezbędne. Bez wątpliwości niezbędne będzie łoże. Nie musi być królewskie, zupełnie wystarczy mebel z materacem wielkości 140 centymetrów, który gwarantuje komfortowe SPAnie dwóm jednostkom i 90 centymetrów dla jednej osoby. W zależności od metrażu łóżko możemy ulokować centralnie, tak by z obydwu stron był do niego luźny dostęp. Jeżeli po bokach mają być nocne szafki, ściana musi mieć długość minimum 250 cm (przyjmując szerokość łóżka 160 cm jak też szafek po 40 cm). Takie ustawienie mebli wprowadza wzrokowy ład do pomieszczenia a także gwarantuje wygodę jego użytkownikom.


szafy
Oprawcowane przez: David Hall
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Oprócz wygodnego łoża do komfortowego odpoczynku w sypialni potrzeba też pozostałych mebli. Konieczne są szafki nocne, czy też przynajmniej małe stoliki czy półki utwierdzone na przystępnej wysokości do ściany. W większym pomieszczeniu można pomyśleć o ponadplanowych sprzętach, takich jak komoda, szafy. a jeśli tylko miejsce na to pozwala, to też o ławce albo skrzyni. Są nadzwyczaj przydatne. Dobrze, aby każdy z partnerów miał swoją. Ustawi na niej lampkę, będzie miał gdzie przechowywać chusteczki jak też szklankę z wodą czy książkę czytaną przed spaniem.


Różne notki

Jeśli pragniesz, by Twe wnętrza zyskały „drugie” życie zainwestuj w designerskie meble i dodatki

Salon w stylu minimalistycznym
Oprawcowane przez: designmilk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Znudziło Ci się Twe mieszkanie? Masz zamiar odświeżyć pomieszczenia, ale nie masz pomysłu od czego zacząć? Bez obaw, udzielimy Ci kilku cennych rad.


Niejednokrotnie kilka małych przeróbek w zupełności wystarczy, aby totalnie zmienić wymowę określonego wnętrza.


Najwygodniejsze są te o wysokości wyższej blisko 15 cm od poziomu materacy. Łatwo sięgnąć do leżących na nich rzeczy a także nie ma ryzyka ich strącenia w trakcie snu.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.