Opieka nad seniorami w ich mieszkaniu

Współczesność nieraz stawia nas dzisiaj w sytuacji, w której stajemy się opiekunami nestora. Połączone jest to z coraz większym starzeniem się naszej populacji a także rosnącym procentem starszych osób w społeczeństwie.


Starsza osoba bez wątpienia najlepiej się czuje w znanym sobie środowisku, pośród dawnych obiektów i nawyków.


propozycje
Oprawcowane przez: C x 2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Mimo największych starań ciężko jest odtworzyć klimat domu w warunkach szpitalnych bądź ośrodkach opiekuńczych. Nestorzy, nawet ci obciążeni wieloma schorzeniami a także pozbawieni sprawności cielesnej mogą pomieszkiwać we własnym domu, pod warunkiem zapewnienia im ciągłej opieki drugiej osoby, nadzoru nad ich bezpieczeństwem a także wsparcia przy powszednich czynnościach domowych jak też toalecie. Konieczne mogą się okazać też modyfikacje sprzętów meblowych a także przystosowanie pomieszczeń do zmieniających się potrzeb osoby starszej. Niekiedy konieczne stają się wózki inwalidzkie.


Różne notki

Znakomity sposób na gadżet promocyjny dla każdego kibica piłkarskiego

Wanna
Oprawcowane przez: Wilfredo Rodríguez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wśród ogromnej ilości różnorodnego typu gadżetów reklamowych są także takie, które zostały stworzone przeważnie dla sympatyków piłki nożnej albo pozostałych gier sportowych, do uprawiania jakich konieczna jest piłka.


Mogłyby być to ręcznie szyte dwuwarstwowe towary, które mogłyby reklamować kluby piłkarskie, ich sportowców lub sponsorów.


Z pewnością konieczne jest dużo cierpliwości i zrozumienia. Piecza nad osobą w podeszłym wieku wymaga dostrzeżenia, że senior realizuje wszystkie czynności dużo wolnej, gubi się w dotychczas znanych sobie postępowaniach i zapomina. Jest to połączone z toczącym się przebiegiem demencyjnym, jaki następuje u znacznego odsetka ludzi po 70 roku życia czy też być zmianą fizjologiczną, połączoną z wiekiem oraz zanikami w obrębie centralnego układu nerwowego. Nie powinno się pospieszać osoby starszej, wymagać od niej realizowania karkołomnych poleceń bądź denerwować się z powodu następnej zapomnianej sprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.