Opieka nad seniorami w ich mieszkaniu

Współczesność nieraz stawia nas dzisiaj w sytuacji, w której stajemy się opiekunami nestora. Połączone jest to z coraz większym starzeniem się naszej populacji a także rosnącym procentem starszych osób w społeczeństwie.


Starsza osoba bez wątpienia najlepiej się czuje w znanym sobie środowisku, pośród dawnych obiektów i nawyków.


propozycje
Oprawcowane przez: C x 2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Mimo największych starań ciężko jest odtworzyć klimat domu w warunkach szpitalnych bądź ośrodkach opiekuńczych. Nestorzy, nawet ci obciążeni wieloma schorzeniami a także pozbawieni sprawności cielesnej mogą pomieszkiwać we własnym domu, pod warunkiem zapewnienia im ciągłej opieki drugiej osoby, nadzoru nad ich bezpieczeństwem a także wsparcia przy powszednich czynnościach domowych jak też toalecie. Konieczne mogą się okazać też modyfikacje sprzętów meblowych a także przystosowanie pomieszczeń do zmieniających się potrzeb osoby starszej. Niekiedy konieczne stają się wózki inwalidzkie.


Różne notki

Opony Dębica wspaniale spisują się na każdej nawierzchni

kupić
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Bardzo sporo opowiada się na temat tego, jak istotne są dobre opony, kiedy chodzi o odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy.


Z pewnością konieczne jest dużo cierpliwości i zrozumienia. Piecza nad osobą w podeszłym wieku wymaga dostrzeżenia, że senior realizuje wszystkie czynności dużo wolnej, gubi się w dotychczas znanych sobie postępowaniach i zapomina. Jest to połączone z toczącym się przebiegiem demencyjnym, jaki następuje u znacznego odsetka ludzi po 70 roku życia czy też być zmianą fizjologiczną, połączoną z wiekiem oraz zanikami w obrębie centralnego układu nerwowego. Nie powinno się pospieszać osoby starszej, wymagać od niej realizowania karkołomnych poleceń bądź denerwować się z powodu następnej zapomnianej sprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.