Aranżacja przedpokoju

Korytarz jest to część reprezentacyjna jak też zwiastun stylu naszego domku, warto zatem poświęcić jego aranżowaniu równie wiele uwagi, co pokojowi dziennemu albo kuchni.


Dobrze również pamiętać o zachowaniu integralności wystroju tego wnętrza z drugimi wnętrzami, chociaż można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzorki i kolory niż w salonie.


grafiki
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu


Różne notki

Z jakiego powodu szafka na buty jest niezbędnym elementem umeblowania każdego mieszkania w Polsce?

www.meble-bogart.pl
Oprawcowane przez: Emily May
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od wielu wiosen prawie każda rodzina decyduje się na jej zakup. Jest tak naturalnym w każdym lokalu przedmiotem, że nie zwracamy na nią uwagi, ale także jakby jej nie było, to natychmiastowym działaniem byłaby chęć jej kupna w bliskim markecie z meblami.


Szczególnie istotnymi sprawami w przedpokoju będą funkcjonalność i swoboda komunikacji, stąd powinno się w taki sposób dobrać jak też postawić szafki na buty, aby jej nie utrudniały. Minimalna szerokość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm. Aranżowanie przedpokoju najlepiej zacząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, bo w tym wnętrzu na ogół brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy takową możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie planowania instalacji. Tak samo istotny będzie wybór wykończenia ścian oraz podłogi, które powinny zestawiać estetykę z funkcjonalnością. Jeżeli pragniemy posiadać w przedpokoju pojemną szafę, zaprojektujmy na początku postawienie ewentualnej ścianki tworzącej nieckę, jeżeli architektura (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wnętrza jej nie założyła.


Co do podłogi należy ją jak najbardziej odsłonić, zwłaszcza w malutkim korytarzu. Im większa jej część będzie dostrzegalna, tym ogromniejsze wyda się wnętrze. W tym celu wybierzmy meble na zgrabnych płozach lub wiszące. Aby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.


Zestawienie fragmentów w rozmaitych stylach i z przeróżnych materiałów, przykładowo nowoczesnego wieszaka ze stali i rustykalnej skrzyni, przyniesie o wiele ciekawszy efekt. Wyselekcjonujmy lampy, które będą nie wyłącznie źródłem światła, ale również dodadzą pomieszczeniu indywidualnego stylu, czy też zwierciadło w dekoracyjnej ramie.
2018-04-06 19:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.