Aranżacja przedpokoju

Korytarz jest to część reprezentacyjna jak też zwiastun stylu naszego domku, warto zatem poświęcić jego aranżowaniu równie wiele uwagi, co pokojowi dziennemu albo kuchni.


Dobrze również pamiętać o zachowaniu integralności wystroju tego wnętrza z drugimi wnętrzami, chociaż można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzorki i kolory niż w salonie.
grafiki
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu


Szczególnie istotnymi sprawami w przedpokoju będą funkcjonalność i swoboda komunikacji, stąd powinno się w taki sposób dobrać jak też postawić szafki na buty, aby jej nie utrudniały. Minimalna szerokość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm. Aranżowanie przedpokoju najlepiej zacząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, bo w tym wnętrzu na ogół brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy takową możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie planowania instalacji. Tak samo istotny będzie wybór wykończenia ścian oraz podłogi, które powinny zestawiać estetykę z funkcjonalnością. Jeżeli pragniemy posiadać w przedpokoju pojemną szafę, zaprojektujmy na początku postawienie ewentualnej ścianki tworzącej nieckę, jeżeli architektura wnętrza jej nie założyła.


Co do podłogi należy ją jak najbardziej odsłonić, zwłaszcza w malutkim korytarzu.

Jeśli zaintrygowała Cię omawiana problematyka, bez wahania wejdź na ten link - to omówienie z pewnością też okaże się warte Twojej uwagi!

Im większa jej część będzie dostrzegalna, tym ogromniejsze wyda się wnętrze. W tym celu wybierzmy meble (sprawdź fotel apollo) na zgrabnych płozach lub wiszące. Aby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.
Zestawienie fragmentów w rozmaitych stylach i z przeróżnych materiałów, przykładowo nowoczesnego wieszaka ze stali i rustykalnej skrzyni, przyniesie o wiele ciekawszy efekt. Wyselekcjonujmy lampy, które będą nie wyłącznie źródłem światła, ale również dodadzą pomieszczeniu indywidualnego stylu, czy też zwierciadło w dekoracyjnej ramie.
2018-11-23 10:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.