Jak dobrać odpowiednio oświetlenie w dziecięcym pokoju, tak żeby było ono odpowiednie do pracy i wypoczynku.

Odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju jest bardzo ważne dla zdrowia mieszkających w nim dzieciaków. Przede wszystkim dotyczy to łóżka do spania, jakie powinno być odpowiednio twarde ze względu na plecy, oraz biurka. Biurko ma o tyle znaczenie, że dziecko spędza czasami przy nim wiele godzin, i jeżeli nie zostaną zapewnione właściwe warunki pracy, zakończyć się to może skrzywieniem pleców albo problemami ze wzrokiem. Aby wyeliminować pierwsze zagrożenie wystarczy kupić dobre obrotowe krzesło, regulowane na wysokość i pilnować aby na nim prosto siedziało.

Lampa
Oprawcowane przez: designmilk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Natomiast jeśli chodzi o drugą sprawę, to trzeba zadbać o właściwe oświetlenie dla dzieci w całym pomieszczeniu, czyli i na biurku, i ogólnie w pomieszczeniu. Tutaj wielu dorosłych robi duży błąd, ograniczając się tylko do światła głównego. Montują oni różnego rodzaju kinkiety dla dzieci albo zwykłe lampki i im się wydaje, że sprawa jest załatwiona.

A jednak nie do końca tak jest, bo dziecko do bezpiecznego pracowania potrzebował jeszcze będzie lampki na biurku. Niewielka lampa tam, gdzie pracuje się na co dzień to niezwykle istotny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Górne światło, nawet jeśli miałoby odpowiednią moc, może nie wystarczyć do tego, żeby w odpowiednich warunkach odrabiać lekcje czy czytać książki.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.